Skocz do zawartości

300 l Żółwia żółtolicego, wlane 260l (rezydencja franka)


PokrzywA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam mój zbiorniczek dla mojego gada. Obecnie nie ma już tylu roślin co na zdjęciu bo franek uwielbia je jeść :P Od niedawna posiadam też dwa glonki które zrobiły mi porządek z korzeniem. Korzeń znaleziony, zapreparowałam go solą i wrzątkiem i na razie nie gnije. Filtr to Aqua nova 1500 jak na razie sprawuje się dobrze tylko muszę wymienić węgiel na, no właśnie na co? mam w domu nitras nada się? Zapraszam do komentowania, może jakieś sugestje co waszym zdaniem mogę tu zmienić aby było lepiej/ładniej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzyma się ryb z żółwiami, chyba że na pokarm.

Nie trzyma się ryb z żółwiami, te drugie brudzą bardziej niż największe welony, trudno utrzymać odpowiednie parametry wody, a jak tych się nie bada...

Nie trzyma się zbrojników w otwartym akwarium, potrafią bez problemu wyskoczyć.

Nie trzyma się zbrojników w roli czyścicieli, glony jedzą głównie jak są młode, a więcej niż czyszczą brudzą.

Nie stawia się akwarium na ziemi, przynajmniej z kilku powodów.

Nie potrzebny jest taki gruby styropian, gdybyś dał 1cm, albo zwykłą piankową matę 0.5cm to różnicy byś nie zauważył, tutaj grubsza warstwa nie daje większego bezpieczeństwa.

Nie stawia się akwarium w bezpośrednim sąsiedztwie grzejnika, w okresie grzewczym będziesz mieć problemy z temperaturą wody.

Nie robi się zdjęć akwarium z lampą błyskową, używa się trybów manualnych i robi lepsze zdjęcia.

 

A jak chodzi o samą aranżację:

- brak tła.

- chaos.

- z roślinami przy żółwiu raczej nie poszalejesz, szczególnie że baniak bardzo kiepsko oświetlony.

 

Jak chcesz iść w żółwia, to należy oddać rybki. Jakbyś wolała rybki, to dolej wody, skombinuj pokrywę, zrób normalne oświetlenie, nasadź zielska. Jednak pewnie wolisz to pierwsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do rybek nie wiedziałam że zbrojnik potrafi wyskoczyć, ogółem nie mam więcej ryb, znaczy się pływa jedno danio bo tylko jedno przy nim przetrwało. Co do obsady do póki gad nie zdechnie zostanie on, po jego śmierci zarybię akwarium. Akwa stoi na warstwie maty pod panele i tym kartonie, co do grzejnika akwarium do zimy czyt. okresu grzewczego będzie stało po 1 na szafce po 2 w całkowicie innym miejscu. Co do robienia zdjęć dzięki za radę. Tło wewnętrzne mam zamiar zrobić sama, ale nie wiem czy mi się to uda. A tak po za tym moją mamę strasznie piekli żeby oddać żółwia i zarybić akwarium (taki zbiornik zawsze był jej marzeniem). Także gdybym zmieniała obsadę w sensie że na rybki na pewno odezwę się do was po rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tło wewnętrzne mam zamiar zrobić sama, ale nie wiem czy mi się to uda. A tak po za tym moją mamę strasznie piekli żeby oddać żółwia i zarybić akwarium (taki zbiornik zawsze był jej marzeniem). Także gdybym zmieniała obsadę w sensie że na rybki na pewno odezwę się do was po rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny jest taki gruby styropian, gdybyś dał 1cm, albo zwykłą piankową matę 0.5cm to różnicy byś nie zauważył, tutaj grubsza warstwa nie daje większego bezpieczeństwa.

Taki bystry ale nie zauważyłeś, że to nie styropian jest? Warstwa podłoża chowa się w styropianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...