Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryba zniknęła!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monta

Monta

Tubylec

• Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaŻory

Napisano 12 luty 2009 - 16:40

Wczoraj zdarzyło się coś nie możliwego- zniknęła rybka. Mała molinezja, miała 2 miesiące. Przeszukałam całe akwarium, rybki inne to molinezje i mieczyki (też ze 2 miesiące mają), nie zjadły jej. Rybka nie mogła wyskoczyć bo mam pokrywę. Filtr jej nie wciągnął, czyściłam go zaraz po tym zdarzeniu. Szukałam nawet na podłodze, poza akwarium. W roślinkach się nie zaplątała itp. Co się mogło stać? Czy ktoś miał podobny przypadek?
Nie zdechła, bo byłyby jakiekolwiek szczątki, zresztą 30 minut wcześniej byłam tam i rybka normalnie pływała, nic jej nie było.

#2 DaNcZeSs

DaNcZeSs

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 12 luty 2009 - 16:48

Na pewno nie zniknela. Moze zdechla a inne rybki zjadly jej cialo.
Akwarium 55l 3-Gupiki 3-Danio 3-Molinezje 4-Neonki 2-Zalobniczki 1-Glonojad 1-Kirysek 1-Wegor ognisty 1-Karlik Szponiasty (inaczej Zaba akwariowa ) 1-Mieczyk 1-Kirysnik 2-Razbora Klinowa

#3 todotodora

todotodora

Dyskutant

• Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:06

Napewno nie zjadły jej ciała.

#4 ziomy111

ziomy111

Dyskutant

• Użytkownik
  • 156 postów
  • Lokalizacjabielsko-biała/warszawa

Napisano 12 luty 2009 - 17:08

u mnie dużego skalara zjadły w 2 dni, jak zauważyłem że zdechł to były już tylko ości, więc małą molinezję mają na 1 dzień
Liczy się jakość a nie ilość

#5 luki477

luki477

Forumowicz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 12 luty 2009 - 18:33

Mi ryby opierniczyły dużego glonojada w 30 minut.
Akwarium 74l
Obsada:
-4 kiryski
-6 neonów czerwonych
-6 neonów inessa
-2 barwniaki czerwonobrzuche -2 prętniki karłowate

#6 Znawca_ryb

Znawca_ryb

Forumowicz

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:31

I się zdarzyło że mi samice Ramirezy zeżarły w 15minut...

#7 Shem

Shem

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1096 postów
  • LokalizacjaZ.G

Napisano 12 luty 2009 - 20:51

Przeszukałam całe akwarium, rybki inne to molinezje i mieczyki (też ze 2 miesiące mają), nie zjadły jej.Rybka nie mogła wyskoczyć bo mam pokrywę. Filtr jej nie wciągnął, czyściłam go zaraz po tym zdarzeniu. Szukałam nawet na podłodze, poza akwarium. W roślinkach się nie zaplątała itp. Nie zdechła, bo byłyby jakiekolwiek szczątki, zresztą 30 minut wcześniej byłam tam i rybka normalnie pływała, nic jej nie było.

Skoro sama założyłas i wykluczyłaś wszystkie opcje to co mamy ci powiedzieć? w takich przypadkach nawet kryształowa kula nie pomoże, tak wieć przykro mi i pozdrawiam.

ps. może masz tło strukturalne i tam zapodziała się rybka??

"Jeśli czegoś nie ma w Google znaczy, że nie istnieje..."
zdbannerd.png

#8 DaNcZeSs

DaNcZeSs

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 12 luty 2009 - 21:20

Zanim cos powiesz to sie zastanow a nie nabijasz na darmo posty.!!
Akwarium 55l 3-Gupiki 3-Danio 3-Molinezje 4-Neonki 2-Zalobniczki 1-Glonojad 1-Kirysek 1-Wegor ognisty 1-Karlik Szponiasty (inaczej Zaba akwariowa ) 1-Mieczyk 1-Kirysnik 2-Razbora Klinowa

#9 Mateusz

Mateusz

Forumowicz

• Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 luty 2009 - 07:31

A masz może korzeń lub skałki w akwarium jeśli tak to poszukaj tam :]

#10 qba_selby

qba_selby

Bywalec

• Użytkownik
  • 96 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 13 luty 2009 - 07:58

Rybka na 99% zostala zjedzona przez inne rubki. Mialem w akwa chorobe neonkowa i padlo mi 6 neonow, znalazlem resztki tylko 2 ( naprawde resztki) dzien, dwa i po rybce nie ma sladu, a szczegolnie takiej malej jak Twoja 2 miesieczna molinezja.
qba_selby
125 L
Gupik x10
Molinezja x4
Skalar Żaglowiec x2
Gurami Złote x2
Gurami Czerwone x2
Plecostomus x2
Danio pręgowany x4
Danio tęczowy x4
Mieczyk Hellera x2
Kirysek Szmaragdowy x2

#11 Wilczyca

Wilczyca

Tubylec

• Użytkownik
  • 441 postów
  • LokalizacjaBytów , Gdańsk

Napisano 13 luty 2009 - 10:47

Mi kiedyś zniknął sumik rekini. Był spory. Kupiłam go w zoologicznym. Po paru dniach zniknął i nigdy go już nie znalazłam. Nie miałam pokrywy wtedy. Mógł wyskoczyć , a to , że mam psa w domy to domyśliłam się , że mógł go zjeść pies. Innej opcji nie wymyśliłam.
Akwa 200l - 4 kosiarki - 1 gurami mozaikowe - 1 gurami złote - 2 plecostomusy albinosy - na sprzedasz - 15 molinezji - 13 neonów innesa

#12 lukson997

lukson997

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 119 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 13 luty 2009 - 16:40

na 100% została zjedzona. mój przypadek to zjedzone danio pregowane i nie zorientowałbym sie gdyby nie mały kawałek na dnie. to było wszystko co z niego zostało.

#13 Monta

Monta

Tubylec

• Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaŻory

Napisano 13 luty 2009 - 20:05

Tak, ale ja mam pokrywę. No trudno, może inne ryby ją zjadły. Tylko że inne ryby to 2 malutkie mieczyki, więc nie wiem jak mogły ją zjeść...

#14 nyq20

nyq20

Expert

• Ekspert
  • 943 postów
  • LokalizacjaPolska - Wielkopolska

Napisano 13 luty 2009 - 20:34

A ja mowie, ze zostala zjedzona nie na 100% tylko na 101 :P jesli rybka padnie to po chwili zaczyna robic sie biala, a po wiekszej chwili (zalezy jaka rybka) po prostu juz jej nie ma bo zostala zjedzona... Mi raz wyskoczyl mieczyk, ale wtedy nie mialem pokrywy... A pisze, ze na 101% bo wiem z wlasnego doswiadczenia.
CO2 w akwarium jest rzeczą priorytetową. Wszystkie moje porady opierają się na tym stwierdzeniu. Linki z allegro wstaw przez www.allegromat.pl ułatwi to śledzenie tematu innym użytkownikom w przyszłości.

#15 fiwus

fiwus

Swojak

• Użytkownik
  • 469 postów
  • LokalizacjaKoło

Napisano 14 luty 2009 - 13:03

niestety tak to czasami sie dzieje :) glonojad moze w doslownie kilkanascie minut zjesc spora rybke :) tzn. jej padline :) widocznie przeoczyles fakt smierci i zjedzenia jej. To ze inne sa male to nie znaczy ze nie dalyby rady zjesc padliny
W trakcie resetu: [160L] roślinne (krewetki, gupiki, kiryski, 1+1 ramirez)

#16 vivex

vivex

Forumowicz

• Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 14 luty 2009 - 13:37

mo.że jest za jakąs ozdobą albo w jakąś szczeline w podłozu wpłynelła
72l

#17 bigkris

bigkris

Dyskutant

• Użytkownik
  • 256 postów
  • LokalizacjaNowa Gora

Napisano 14 luty 2009 - 14:58

todotodora napisał(a):
DaNcZeSs napisał(a):

no to nie widze innej mozliwosci teraz, musialy jej zrobic pogrzeb. poszukaj jakiegos kopczyka usypanego ze zwirku :D :lol:
Pozdrawiam Krzysiek

#18 skooter

skooter

Podglądacz

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Lokalizacjaberlin

Napisano 14 luty 2009 - 15:24

mi zniknol duzy glonojad w akwarium z malymi rybkami i do dzis nie mam pojecia cio sie z nim stalo
Szukalem wszedzie nawet w piasku i nic nie ma rozpuscil sie chyba :)

#19 NirwAnia

NirwAnia

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1072 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 14 luty 2009 - 21:22

Nie ma co dalej z kuli wróżyć. Jeżeli ryba nie znajduje się ani na dnie ani na podłodze to została zapewne zjedzona przez inne. Temat zamykam.
Oczekujesz pomocy? Podaj podstawowe parametry akwarium: - wielkosc zbiornika oraz okres jego funkcjonowania - obsada ryb - oswietenie, filtracja, ogrzewanie, - parametry wody - temperatura, GH, KH, PH - roslinnosc - podawana chemia, nawozy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!