Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświetlenie a rośliny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal1994

michal1994

Zbanowany

• Zbanowany
  • 159 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 12:20

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego te rośliny na tym filmiku są czerwone skoro trzeba minimum 0,5W/L a w akwarium jest ciemno?

LINK DO FILMIKU:

... re=related

#2 Duchu

Duchu

Dyskutant

• Użytkownik
  • 166 postów
  • LokalizacjaKamienica Polska k/Częstochowy

Napisano 01 lipiec 2011 - 12:38

To przecież oczywiste ze ten Pan ma oświetlenie specjalistyczne( jedna z świetlówek imituje światło podczerwone i daje to taki efekt,najczęściej stosowana do wspomagania rozwoju roślin)Sam taką mam :).

200 L
Przyjazny Duszek

#3 michal1994

michal1994

Zbanowany

• Zbanowany
  • 159 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 12:54

OK, wielkie dzięki kolego ;) A są drogie takie świetlówki? Pozdrawiam.

#4 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1212 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 lipiec 2011 - 13:06

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego te rośliny na tym filmiku są czerwone skoro trzeba minimum 0,5W/L a w akwarium jest ciemno?

Może wyłączył część oświetlenia. Autor podaje informację, że jest to High-Tech, więc prawdopodobnie nawozi, podaje CO2 i ma więcej niż 0,5W/l.

To przecież oczywiste ze ten Pan ma oświetlenie specjalistyczne( jedna z świetlówek imituje światło podczerwone i daje to taki efekt,najczęściej stosowana do wspomagania rozwoju roślin)Sam taką mam :).

Skąd taki oczywisty wniosek? Na YT nie ma informacji o świetlówkach, mocy, barwie itd.
Stosowanie świetlówek wspomagających wzrost roślin nie jest substytutem intensywności oświetlenia. Ponadto nie zaleca się stosowania wyłącznie takich świetlówek, ale w kombinacji ze "zwykłymi" dziennymi, w przeciwnym wypadku należy oczekiwać inwazji glonów. Jest to napisane na opakowaniach tych "specjalistycznych" świetlówek.

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#5 Duchu

Duchu

Dyskutant

• Użytkownik
  • 166 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 14:01

Skąd taki oczywisty wniosek? Na YT nie ma informacji o świetlówkach, mocy, barwie itd.
Stosowanie świetlówek wspomagających wzrost roślin nie jest substytutem intensywności oświetlenia. Ponadto nie zaleca się stosowania wyłącznie takich świetlówek, ale w kombinacji ze "zwykłymi" dziennymi, w przeciwnym wypadku należy oczekiwać inwazji glonów. Jest to napisane na opakowaniach tych "specjalistycznych" świetlówek.[/quote]

Z doświadczenia drogi kolego, gdyż sam używam takiej świetlówki i jak się tylko ona świeci to jest taki efekt jak na tym filmiku,już po kolorze "dna" wywnioskowałem iż ten Pan musi używać takiej świetlówki takiego używać.

A co do kosztów takiej świetlówki to jeszcze zależy od jej mocy i firmy, na allegro jest sporo takich świetlówek.

200 L
Przyjazny Duszek

#6 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1212 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 lipiec 2011 - 14:16

Z doświadczenia drogi kolego, gdyż sam używam takiej świetlówki i jak się tylko ona świeci to jest taki efekt jak na tym filmiku,już po kolorze "dna" wywnioskowałem iż ten Pan musi używać takiej świetlówki takiego używać.

No jeśli po kolorze dna, to co innego. :mrgreen: Gratuluję wprawnego oka.

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#7 Duchu

Duchu

Dyskutant

• Użytkownik
  • 166 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 14:48

No jeśli po kolorze dna, to co innego. :mrgreen: Gratuluję wprawnego oka.[/quote]
Po prostu używam takiej świetlówki jako trzeciej i jak włączę ją samą to mam taki efekt.
Nie wypowiadałbym się jeżeli bym nie miał o tym "zielonego" pojęcia.

200 L
Przyjazny Duszek

#8 janusz3

janusz3

Forumowicz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 19:29

Przecież to samo akwa ... re=related ten gość łupie światłem co najmniej 1 wat a co do świetlówek używam zwykłe budowlane i nie mam glonów to chodzi o moc ile dasz a widmo to jest napędzanie interesu .

#9 tomeksup

tomeksup

Uzależniony

• Użytkownik
  • 1998 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 07 czerwiec 2013 - 22:59

co do świetlówek używam zwykłe budowlane i nie mam glonów to chodzi o moc ile dasz a widmo to jest napędzanie interesu .

Jakość i ilość światła nie jest wyznacznikiem braku glonów. No chyba, że masz poniżej 0,3W. Widmo jest ważne bo nie przy każdym roślina będzie rosnąć. Spróbuj wyhodować coś przy świetle niewidzialnym dla roślin ? Dla fotosyntezy jest potrzebne konkretne widmo.

Opowiadasz bzdury.

"Na forum każdy jest specjalistą. Profesjonalista uśmiechnie się czytając bzdury, amator je zastosuje." -cytat Abraham Lincoln

http://forum.superak...6l/#entry470962

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!