Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobór roślin cieniolubnych.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:35

Czy mógłby ktoś polecić kilka pozycji z tego typu roslin? (50x35x30)

http://forum.superak....php?f=5&t=9355

Jako podłoże planuje ziemię kwatową i żwirek rzeczny - bo mam do niego łatwy dostęp. Może być?

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni), 10 Neonek Zielonych i na dno Kirysek Pigmej 6 sztuk.
- taką mi polecono , a mnie się nawet podoba.

#2 Yayami-omate

Yayami-omate

Fanatyk

• Użytkownik
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:26

Czy mógłby ktoś polecić kilka pozycji z tego typu roslin? (50x35x30)

http://forum.superak....php?f=5&t=9355

Niedługo to będziemy musieli polecać innym jaki mają kupić papier toaletowy :roll:
Polecić mogę.
Polecam ci rośliny z tego typu:

Anubias afzelii
Anubias angustifolia
Anubias barteri nana
Anubias cofeifolia
Anubias congensis
Anubias gigantea
Anubias lanceolata
Bolbitis heudelotii
Cryptocoryne balansae
Cryptocoryne beckettii
Cryptocoryne costata
Cryptocoryne green crisped leaf
Cryptocoryne indonesii
Cryptocoryne legroi
Cryptocoryne lucens
Cryptocoryne lutea
Cryptocoryne lutea
Cryptocoryne moehlmannii
Cryptocoryne nevellii
Cryptocoryne nevillii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne retrospiralis
Cryptocoryne species brown
Cryptocoryne species green
Cryptocoryne species red
Cryptocoryne undulata
Cryptocoryne walkerii
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne wendtii Tropica
Cryptocoryne willissii
Echinodorus schlueteri
Egeria densa
Egeria najas
Java moss (Vesicularia dubyana)
Marsilea crenata
Mech Christmas moss
Mech Willow Moss (Fontinalis antipyretica)
Micorosorum philipine
Microsorium pteropus
Microsorum windelov
Riccardia chamedryfolia (mini pelia)
Sagittaria subulata
Singapoir moss
Taiwan moss
Weeping moss
Wątrobowiec Subwassertang
Echinodorus amazonicus
najas guadelupensis
peacock moss
creeping moss
flame moss
gałęzatka kulista
większość echinodorusów (żabienic) poza "trawnikowymi" choć warto także spróbować bo a nuż urosną
- limnophila sessiliflora
- hygrophila: difformis, polisperma, corymbosa
- hydrilla verticillata
- lagarosiphon major
- marsilea sp.
- ludwigia repens
- vallisneria: spiralis, americana, gigantea
- heteranthera zosterifolia
- ceratopteris cornuta ale najlepiej jako pływająca
- bacopa: caroliniana, monnieri
- hydrocotyle leucocephala

PS: Nie to że jestem jakiś wredny itp, tylko masz wypis roślin, to możesz wybrać które ci się najbardziej podobają ;) :aniol_diabel:

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni),

Jaka pływająca ? ? :zamieszany:

"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

Dołączona grafika

#3 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:45

"PS: Nie to że jestem jakiś wredny itp, tylko masz wypis roślin, to możesz wybrać które ci się najbardziej podobają ;) :aniol_diabel:

Widzę, że masz taki pojęcie o akwarystyce jaki i ja ,jeżeli wybierasz rosliny które Ci się podobają.

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni),
Jaka pływająca ? ? :zamieszany:

Nie wiem dlaczego Twoj wzrok przykuło akurat jedno "nie dokopiowanie" skoro temat jest inny.

Ps chodziło o gupiki.

Całe cytowanie się popsuło, a naprawić nie potrafie.

#4 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:49

Anubiasy, moczarki, gałęzatki, jakieś podstawowe mchy, a także rośliny pływające w stylu paproci/rzęsy/wgłębki - to urośnie w każdych warunkach. Możesz nie mieć bladego pojęcia o roślinach, możesz nie mieć dobrych warunków, dobrego światła, co2 itd a z tym dasz radę.

Meow meow.

#5 Yayami-omate

Yayami-omate

Fanatyk

• Użytkownik
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:54

Widzę, że masz taki pojęcie o akwarystyce jaki i ja ,jeżeli wybierasz rosliny które Ci się podobają.

Masz spis roślin ciemnolubnych, napisałem ci żebyś wybrał te które ci się podobają, ja ci w tym nie pomogę ( bo jak wiadomo gusta są inne ) i każdemu co innego się podoba. Gdy wybierzesz już rośliny które ci się podobają to napisz i wtedy ci doradzimy.

Powiedz jakie masz oświetlenie akwarium :?: ;)

"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

Dołączona grafika

#6 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:56

Anubiasy, moczarki, gałęzatki, jakieś podstawowe mchy, a także rośliny pływające w stylu paproci/rzęsy/wgłębki - to urośnie w każdych warunkach. Możesz nie mieć bladego pojęcia o roślinach, możesz nie mieć dobrych warunków, dobrego światła, co2 itd a z tym dasz radę.

O taka zwykłą dopowiedź chodziło :)

W oczku mam przęstkę i rogatka, ale sztywnego nadaję się?

#7 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:59

Masz spis roślin ciemnolubnych, napisałem ci żebyś wybrał te które ci się podobają, ja ci w tym nie pomogę ( bo jak wiadomo gusta są inne ) i każdemu co innego się podoba. Gdy wybierzesz już rośliny które ci się podobają to napisz i wtedy ci doradzimy.

OK :)

Powiedz jakie masz oświetlenie akwarium :?: ;)

Niemam jeszcze akwarium :) A oświetlenie dopiero będę testował , palnuje listwy LED owe , bo bardzo fajnie to wygłąda u jednego z forumowiczów, a co ważniejsze sa oszczędniejsze.

Do czasu zanim nie zmontuje LED ów będzie swietlówka 8 W bo taka akurat posiadam.

#8 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:01

Dla roślin takie sobie oświetlenie. O oszczędnościach, nawet nie myśl. Na LED-y wydasz więcej, a różnicy jakiejkolwiek na rachunku nie zauważysz. Typowa 15W świetlówka to jest dosłownie nic. ;)

Meow meow.

#9 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:05

Dla roślin takie sobie oświetlenie. O oszczędnościach, nawet nie myśl. Na LED-y wydasz więcej, a różnicy jakiejkolwiek na rachunku nie zauważysz. Typowa 15W świetlówka to jest dosłownie nic. ;)

Ale używając jednej 15 W świetlówki , patrząc na forumowy przelicznik , nie wyjdzie nawet 0,3 W, A diodki jednak daja większe światło przy niższym poborze- no chyba, że sprzedawca oszukuje w swoich aukcjach.

#10 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:20

Ale używając jednej 15 W świetlówki , patrząc na forumowy przelicznik , nie wyjdzie nawet 0,3 W, A diodki jednak daja większe światło przy niższym poborze- no chyba, że sprzedawca oszukuje w swoich aukcjach.

Przelicznik przy 15W wyjdzie gdzieś 0.3w/l, czyli idealnie dla roślin cieniolubnych.
Ledów wystarczy nie wiem 3-5W, ale za to:
- kiepskie widmo światła.
- wąski kąt świecenia.

To czy oświetlenie w akwa będzie 5W czy 15W - na rachunku nie zauważysz. Oszczędzać to może mieć Sławek121 dając tylko 1000W grzałek, zamiast 2000W do swoich 1600l.
Przy tej wielkości baniaka i różnicy 10W - nie zauważysz żadnych oszczędności, a na starcie fundujesz sobie gorsze światło.

Meow meow.

#11 withanight

withanight

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:36

Przelicznik przy 15W wyjdzie gdzieś 0.3w/l, czyli idealnie dla roślin cieniolubnych.
Ledów wystarczy nie wiem 3-5W, ale za to:
- kiepskie widmo światła.
- wąski kąt świecenia.

To czy oświetlenie w akwa będzie 5W czy 15W - na rachunku nie zauważysz. Oszczędzać to może mieć Sławek121 dając tylko 1000W grzałek, zamiast 2000W do swoich 1600l.
Przy tej wielkości baniaka i różnicy 10W - nie zauważysz żadnych oszczędności, a na starcie fundujesz sobie gorsze światło.

Może faktycznie masz racje. Powiem Ci, że sprawdzałem dzisiaj to 8 W(bez odbłyśnika) nad akwarium i nie było źle , myślę, że jak dam odbłyśnik to na jakiś czas będzie ok :)

Jestem zmuszony oszczedzać(mam nadzieje, że już nie długo) bo z pieniędzmi krucho.

Jest na portalu jakiś wielkopolanin, który podzieli się swoim dobytkiem :)? :mrgreen:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!