Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc Co2 dla roślinek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 26 czerwiec 2011 - 23:36

Witam proszę was o pomoc przy utrzymaniu roślin kupiłem sobie roślinki do akwarium, dowiedziałem się że muszę podać co2 więc zakupiłem dzwon plus butelkę spreju nie wiem jak się pisze :) poczytałem i ludzie twierdzą że to nie działa. Sprzedawca twierdził że to dobre ale nie powiedział jak zamontować dzwon więc gaz poszedł w atmosferę w końcu sam doszedłem że coś nie gara i obróciłem dzwon troszkę napełniłem lecz nie wiedziałem że napowietrzać nie mogę i znowu źle uczę się koledzy koleżanki pomocy mój baniak ma 60l mała obsada 6 rozborek klinowych roślina to Cryptocoryne co2 jakie stosowałem MHK Filtus zestaw co2 dzwon
zestaw co2 dzwon + butla 1000ml oświetlenie to 15w philipsa plus moduł 11w ,zastanawiam się nad takimi środkami z allegro proszę powiedzcie które wybrać.

1) Kliknij, by powiększyć
powiększ
JBL BioCO2 proflora

2)EASY LIFE EASYCARBO

3) Planta Gainer Carbo Aqua Art 500ml

2 i 3 to płyny czy przy płynach co2 muszę zmniejszyć napowietrzanie roślina wielka rozsadziłem ja po duża .

#2 axidus821

axidus821

Dyskutant

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 10:09

Faktycznie te CO2 w sprayu są o d... roztrzaskać.Do Twojego baniaka zrób sobie bimbrownie- przepis gdzieś na forum jest, wystarczy poszukać. Nie, jak podajesz CO2 to napowietrzać się nie napowietrza bo tlen wytrąca z wody CO2.Wystarczy że filtr wewnętrzny ustawisz tak ażeby był ruch tafli wody. ewentualnie wspomagająco możesz kupić EC lub PG carbo i podawać według dawek zalecanych przez producenta.

#3 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 20:04

ok rozumiem ale czy nie lepiej to JBL BioCO2 proflora to coś jak bimbrownia .

#4 skorupa123

skorupa123

Gaduła

• Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:30

Cześć. Cryptocoryne nie są wymagającymi roślinkami i myślę, że nawożenie CO2 jest zbędne. Wystarczy parę kulek nawozowych w podłoże i węgiel w płynie np. EC. Takie moje zdanie a zrobisz jak uważasz, możesz pobawić się z bimbrownią jak wspomniał axidus821.

#5 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:42

Ok niby tak nie są wymagające lecz podając ten środek i napowietrzająć wytrącę co2 z wody czy przy podawaniu tego nawozu nie wytracę w końcu to tylko nawóz, co do kulek to polecili mi płynny nawóz JBL ferropol czy dobry nie mam pojecia.

#6 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 01:49

zapomniałem podać jaki mam filtr to agua szut 750 wkład to tylko gąbka bo niema jak mu dać innych wkładów lub ja nie mam pojęcia .

#7 Sergiusz

Sergiusz

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 748 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 06:50

Przy twojej florze, która składa się z (zapewne) jednej Cryptocoryny, na Twoim miejscu na razie nie bawiłbym się w Co2. Lepiej tak jak pisano wcześniej zastosować EC i PG Carbo do tego jakieś kulki nawozowe do podłoża, które Cryptocoryny lubią ze względu na swój rozległy system korzeniowy jaki wytwarzają. Potem możesz bez problemu małym nakładem kosztów zbudować bimbrownię. W początkach swojej kariery akwarystycznej też martwiłem się co pomoże lub który produkt będzie dobry dla moich roślinek lub rybek. Teraz wiem że ważniejsze od zapewnień producentów są właściwa pielęgnacja i sumienność.

Jedno pytanko jaka objetość baniaka bo nie doczytałem chyba ? 54 l ?

#8 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:56

60l baniaczek ma filtr aqua szut 750 filtracja tylko gąbka jarzeniówka philips power glo 15w plus moduł 11w podłoże żwirek obsada 5 razborek klinowych rośliny cryptocoryna grzmot rozsadzona w kilku miejscach wysokość około 12cm plus mech jawajski grzałka z termostatem ustawiona na 25 stopni nawóz to JBL

#9 Sergiusz

Sergiusz

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 748 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:01

Do takiej obsady roslinnej nie stosowałbym w ogóle Co2. Zasada jest taka im szybszy wzrost rośliny tym większe zapotrzebowanie i asymilacja Co2. Ty masz rośliny o wolnym tempie wzrostu więc ich zapotrzebowanie spokojnie pokrywają ryby które dostarczają im Co2 w procesie oddychania. Zresztą obejrzyj akwaria innych ludzi to zobaczysz tam gdzie jest mało światła i rośliny wolnorosnące nie ma dodatkowego nawożenia dwutlenkiem węgla.

#10 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:41

Przepraszam was za błąd z rośliną sprzedawca się pomylił jest to microsorium a ja to wsadziłem w żwirek z tego co czytam to to nie może być wsadzane ale jak to zamocować to bladego pojęcia nie mam duże to jest i nie jest 1 sztuka a 5 sztuk bo rossadzilem z koszyka

#11 Sergiusz

Sergiusz

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 748 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:06

Co do tematu to raczej Co2 będzie w tym przypadku już całkiem zbyteczne.

Mówisz że roślina jest duża ? przypnij ją do małego kamienia żyłką wędkarską i postaw tak jakby była posadzona ;)

#12 grzegrzół

grzegrzół

Ja tu mieszkam

• Zbanowany
  • 3095 postów
  • LokalizacjaDBL

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:22

Możesz też zamocować microsorium do korzenia oczywiście żyłką wędkarską wszystko zależy od aranżacji jaką ułożyłeś kamień jest równie dobry,Twój wybór,jak nie zrobisz roślina będzie rosła bo jest niezbyt wymagająca.

#13 pablo_24

pablo_24

Małomówny

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:33

już zamocowałem sobie tak jak pisaliście zamówiłem również nawóz Planta Gainer Carbo Aqua Art myślę że to już wystarczy dla tych roślin powiedzcie czy przy dawaniu tego nawozu dławić filtr z napowietrzaniem , mam jeszcze w planie doposażenie mojego filtra o filtracje biologiczną zamiast samej gąbki podobno poddaje się rozbudowie więc czemu nie będzie chyba o niebo lepiej .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!