Skocz do zawartości

Pomoc Co2 dla roślinek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę was o pomoc przy utrzymaniu roślin kupiłem sobie roślinki do akwarium, dowiedziałem się że muszę podać co2 więc zakupiłem dzwon plus butelkę spreju nie wiem jak się pisze :) poczytałem i ludzie twierdzą że to nie działa. Sprzedawca twierdził że to dobre ale nie powiedział jak zamontować dzwon więc gaz poszedł w atmosferę w końcu sam doszedłem że coś nie gara i obróciłem dzwon troszkę napełniłem lecz nie wiedziałem że napowietrzać nie mogę i znowu źle uczę się koledzy koleżanki pomocy mój baniak ma 60l mała obsada 6 rozborek klinowych roślina to Cryptocoryne co2 jakie stosowałem MHK Filtus zestaw co2 dzwon

zestaw co2 dzwon + butla 1000ml oświetlenie to 15w philipsa plus moduł 11w ,zastanawiam się nad takimi środkami z allegro proszę powiedzcie które wybrać.

 

1) Kliknij, by powiększyć

powiększ

JBL BioCO2 proflora

 

2)EASY LIFE EASYCARBO

 

3) Planta Gainer Carbo Aqua Art 500ml

 

2 i 3 to płyny czy przy płynach co2 muszę zmniejszyć napowietrzanie roślina wielka rozsadziłem ja po duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te CO2 w sprayu są o d... roztrzaskać.Do Twojego baniaka zrób sobie bimbrownie- przepis gdzieś na forum jest, wystarczy poszukać. Nie, jak podajesz CO2 to napowietrzać się nie napowietrza bo tlen wytrąca z wody CO2.Wystarczy że filtr wewnętrzny ustawisz tak ażeby był ruch tafli wody. ewentualnie wspomagająco możesz kupić EC lub PG carbo i podawać według dawek zalecanych przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej florze, która składa się z (zapewne) jednej Cryptocoryny, na Twoim miejscu na razie nie bawiłbym się w Co2. Lepiej tak jak pisano wcześniej zastosować EC i PG Carbo do tego jakieś kulki nawozowe do podłoża, które Cryptocoryny lubią ze względu na swój rozległy system korzeniowy jaki wytwarzają. Potem możesz bez problemu małym nakładem kosztów zbudować bimbrownię. W początkach swojej kariery akwarystycznej też martwiłem się co pomoże lub który produkt będzie dobry dla moich roślinek lub rybek. Teraz wiem że ważniejsze od zapewnień producentów są właściwa pielęgnacja i sumienność.

 

Jedno pytanko jaka objetość baniaka bo nie doczytałem chyba ? 54 l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60l baniaczek ma filtr aqua szut 750 filtracja tylko gąbka jarzeniówka philips power glo 15w plus moduł 11w podłoże żwirek obsada 5 razborek klinowych rośliny cryptocoryna grzmot rozsadzona w kilku miejscach wysokość około 12cm plus mech jawajski grzałka z termostatem ustawiona na 25 stopni nawóz to JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej obsady roslinnej nie stosowałbym w ogóle Co2. Zasada jest taka im szybszy wzrost rośliny tym większe zapotrzebowanie i asymilacja Co2. Ty masz rośliny o wolnym tempie wzrostu więc ich zapotrzebowanie spokojnie pokrywają ryby które dostarczają im Co2 w procesie oddychania. Zresztą obejrzyj akwaria innych ludzi to zobaczysz tam gdzie jest mało światła i rośliny wolnorosnące nie ma dodatkowego nawożenia dwutlenkiem węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was za błąd z rośliną sprzedawca się pomylił jest to microsorium a ja to wsadziłem w żwirek z tego co czytam to to nie może być wsadzane ale jak to zamocować to bladego pojęcia nie mam duże to jest i nie jest 1 sztuka a 5 sztuk bo rossadzilem z koszyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zamocowałem sobie tak jak pisaliście zamówiłem również nawóz Planta Gainer Carbo Aqua Art myślę że to już wystarczy dla tych roślin powiedzcie czy przy dawaniu tego nawozu dławić filtr z napowietrzaniem , mam jeszcze w planie doposażenie mojego filtra o filtracje biologiczną zamiast samej gąbki podobno poddaje się rozbudowie więc czemu nie będzie chyba o niebo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...