Skocz do zawartości

Te strrraszne akwaria,czyli Boże chroń rybki przed ludźmi...


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi przyszło do głowy,że są tematy o pięknych zbiornikach,sklepach itp.,a nie zauważyłam tematu o tym co czasem przyprawia o ból głowy.O bólu serca nie wspomnę.Dołączcie "ciekawostki" ku przestrodze.Fotki mile widziane,wręcz wskazane (mogą być z internetu).

Rozpoczynam akwarium ze złotymi rybkami i chińskiej restauracji.Nie będę cytować artykułu.

post-5054-13685164551571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy,że są tematy o pięknych zbiornikach,sklepach itp.,a nie zauważyłam tematu o tym co czasem przyprawia o ból głowy.O bólu serca nie wspomnę.Dołączcie "ciekawostki" ku przestrodze.Fotki mile widziane,wręcz wskazane (mogą być z internetu).

Rozpoczynam akwarium ze złotymi rybkami i chińskiej restauracji.Nie będę cytować artykułu.

Szczerze to tych w restauracjach czy sklepach ( nie mowa tu o akwarystycznym, tylko jakimś sportowym itp ) to nie interesują ryby, ich stan, tylko o wygląd. Uważają że tłok/przepych/zaskakujące akwarium wygląda fajniej i przyciąga uwagę... Przynajmniej ja tak zauważyłem. Będąc na Węgrze , widziałem w restauracjach akwaria ( tam to w co 3 restauracji jest akwarium ) i były na maxa przerybione, tak jak na tych waszych zdjęciach. Ale mimo wszystko ludzi przyciągało takie akwarium w restauracji. Tak samo jest w Realu na okęciu. Przy wejściu jest akwarium ( przybliżone wymiary to długość 1,70cm,wysokość 50 ), a w nim ( nie wiem ile ale jak na taki zbiornik to za dużo welonów ( nie dam ręki ile, ale na 100% było ich ponad 70 , 2 Paletki i coś jeszcze ), ale ludzi przyciąga taki widok. Będę w Warszawie to zrobie foto i zobaczycie ;)

 

Żeby nie było, to dam zdjęcie akwarium, z naszego forum, akwarium ma 17l :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze,kto z nas na samym początku swojej przygody z akwarystyką nie miał jakichś zameczków,tudzież innych badziewi?Myślę,że takie osoby można policzyć na palcach.Jak sobie przypomnę,że sama zaczynałam od niebieskiego żwirku to mnie pusty śmiech ogarnia. :D Z drugiej strony nie popełnia błędów tylko ten,kto nic nie robi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłam lepsza artystka.I nie miałam 12 lat.Jak przyjechałam do Szwecji 1,5 roku temu to mój Tomek miał dla mnie prezent w postaci Welonka w wazonie.Matko jedyna,jak sobie przypomnę to nawet teraz mnie trzęsie.Kupiliśmy za kilka dni akwarium 54l ale i to nie pomogło.Welonek zszedł,przez moją ignorancję.No i wtedy tu (na forum) się przypałętałam,heh i tak zostało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na trzymanie bojowników w plastikowych kubkach w sklepach zoologicznych? Za takie coś powinna być kara.

Tak, może i racja, ale jeżeli by zakazali trzymania ich w kubeczkach, to trzymali by kilkadziesiąt bojków w akwarium 30L, a tam by się wzajemnie mordowały :roll:. Nie jestem z tego dumny ale powiem że już lepiej żeby siedziały w tych kubeczkach niż były w jednym akwarium i się wzajemnie mordowały ( bo wątpię żeby sklepy trzymały bojowniki np: w Akwarium 25l jednego bojka. Sklepy by trzymały w takim akwarium 30 bojków ) :zamieszany: :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na trzymanie bojowników w plastikowych kubkach w sklepach zoologicznych? Za takie coś powinna być kara.

To że był o tym temat na forum. Chyba na 14 stron. Polecam.

Wszystko co mogło być o nich powiedziane, zostało tam poruszone.

 

PS: A jednak na 15. :P

viewtopic.php?f=2&t=20008&st=0&sk=t&sd=a

 

PS2: Xardas - widywałem sklepy gdzie każdy bojek był w osobnym akwarium. Jeden z neonami, jeden z razborami itd.

Widuje też takie gdzie bojki trzymane są nie w kubkach, a 1-2l mini akwariach, tam im dużo lepiej niż w kubku gdzie nie mogą się odwrócić. Można? Można.

 

Jednak temat nie jest o kubkach - przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...