Skocz do zawartości

Irlandia Północna.


arthrawn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesze się :) mam pytanie...jak jest z osiągalnością rybek w UK...ja dopiero zaczynam ten temat wałkować...jestem po wizycie w jednym sklepie - o którym bardziej można powiedzieć mini zoooooo - a co do rybkowej obsady, hm mizernie...czy miałeś problemy z dokonaniem zakupu rybek, szukałeś konkretnych gatunków, czy obsada na podstawie dostępnych w sklepie gatunków...

na co zwracać uwagę...

co polecasz...

ja zakładam akwarium o pojemności 150 litrów, ozdobne w kierunku holenderskim, ale z obsadą ryb...

myślę o pielęgnicach...

choć ze względu na dziecko, też wariant "kolorowego" akwarium...gupiki, mieczyki, molinezje...ale to dopiero pomysł...

będę wdzięczny za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o dostępność rybek to w mojej okolicy (Yorkshire) to w sklepach sieci "Pets at home" można dostać wszystko od pielęgnic z Malawi przez większość ryb tropikalnych po welonki ale ceny są dość wysokie choć ryby są zazwyczaj zdrowe i przebywają w czystych akwariach a personel sklepu przed sprzedaniem ryb zawsze pyta o kilka podstawowych rzeczy typu filtr, grzałka, wielkość zbiornika, okres dojrzewania i ewentualnie odradza kupienie jakiegoś gatunku jeśli podstawowe kryteria nie są spełnione. Poza tym w moim mieście jest sklep specjalizujący się w rybach z Malawi i Tanganika w którym sprzedawcy wydają się znać na rzeczy. poza tym to reszta sklepów które znam sprzedaje na wpół żywe ryby trzymane w okropnych warunkach a do tego nie mają pojęcia na temat tego co w ich sklepowych akwariach naprawdę pływa. Z mojego doświadczenia wynika że sprzedawcy w sklepach angielskich to często całkowicie przypadkowi ludzie i nie maja pojęcia o akwarystyce. W moim mieście jest też problem z kupieniem krewetek, ślimaków i mchów. Wydaje mi się też że w sklepach angielskich zazwyczaj można kupić rasowe ryby pochodzące wyłącznie z profesjonalnych hodowli i tyczy się to nawet tak łatwych do rozmnażania i pomieszania w domowych warunkach ryb jak Gupiki. Na pewno odradzam kupowanie nowego akwarium w sklepie bo ceny są kosmiczne.Za korzeniami, żwirem, kamieniami polecam pochodzić po lesie i sklepach budowlanych bo w akwarystycznych kosztują o wiele za dużo. Przykładowo 20 kl żwiru rzecznego w "Pets at home" kosztuje 12 F a taki sam w B&Q można kupić za 3-5 F. Kupując jakiś piasek w sklepach typu B&Q nie polecam "Sharp sand" wygląda ładnie ale jest w nim tyle mułu ze mi nie udało się go wypłukać do czysta. Myślę że typu "Play sand" lepiej się nada ale nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK. A dokładniej w South Woodham Ferrers niedaleko Londynu. Obecenie kupuje w jednym sklepie a konkretnie w Centrum ogrodniczym. Mają tam bardzo duży wybór ryb szczególnie pielęgnic. Ryby te trzymają w akwariach 200l+. Największe ma chyba około 1200 litrów. Naprawdę można dostać fajne ryby, za niewielką cenę. Jest tam dużo dorosłych i dużych ryb. Obsługa naprawdę się zna i z pewnością będą odradzać ryby które nie nadają się do twojego baniaka. Czasami można dostać gratisy. Niestety mało mają roślin, za to duży wybór pokarmów, nawozów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie my mieszkamy na zielonej wyspie juz 4 lata :)Wspolnie zajmujemy sie akwarystyka 6 lat ale doswiadczenia meza to ponad 30 lat W Polsce robilismy ryby dla kilku sklepow mielismy ponad 20 akwariow tarliskowych.Tu w Irlandii tez nam sie niezle wiedzie pod tym wzgledem dorobilismy sie tu kilku baniaczkow to jest 450l ogolne 300l spostowe 200l kotniak wraz z przychowkiem i 2 tarliskowe dla skalarow i gorami 60l dla neonow i ramirezek 20l :) Sporo rybek sprzedajemy jesli jednak chodzi o sklepy mamy tu w Irlandii ograniczone zaufanie nawet te duze wygladajce na porzadne sa malo profesjonalne wiekszosc ryb to import (import to zawsze problem inna woda inne bakterie itd.)Chetnie nawiazemy kontakt z akwarystami w celu kupienia ciekawych par rozplodowych skalarow ewentualnie ciekawych form miecza a takze jestesmy zaintersowani hurtowym kupnem roznych ryb(za malawii i tanganika dziekujemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mieszkam w Uk :) Pozsiadam 2 akwaria 56l i 240l...Moje pierwsze akwarium zalozylam w uk :) akwarystyka interesuje sie od 3 lat.

Ja akwarium 240l, rybki i cala reszte kupilam w http://www.romford-reef.co.uk/ i jestem naprawde zadowolona, zreszta jestem juz stalym klientem w tym sklepie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam i pracuje w irlandi północnej około 4 lata jeśli chodzi o akwarystykę to mój ulubiony temat jakiś czas temu zapragnąłem znowu założyć akwarium, po jeździłem po okolicznych sklepach i przyznam się szczerze że tu w moich okolicach jest straszna kicha (portadown,lugan.lisburn) rybki jak są to okropnie wyglądają krzywe bez kolorów o paletkach to nawet nie wspomnę zero profesjonalizmu jeśli zna ktoś jakiś dobry sklep w irl,pół. proszę o kontakt

myślę nawet o otworzeniu w jakimś centrum handlowym porządnego sklepiku

dawid443@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...