Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dozowanie co2 w 25l

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ricken

ricken

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 17:22

Witam, ostatnio zrobiłem bimbrownie i miałbym do Was 2 pytania.

1. Czy lepiej zrobić dyfuzor z drzewem lipowym czy dozować przez filtr (przez rurke do napowietrzania)?
2. Ile mam to podawać?

#2 AliBaba

AliBaba

Dyskutant

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 czerwiec 2011 - 09:08

1. Najlepiej dyfuzor, ustawiony jak najniżej w akwarium.
2. Jako że masz bimbrownie to 24H, przy wysokociśnieniowej możesz podawać tylko w czasie świecenia lub cały czas, chyba że ci chodziło przez jaki okres masz podawać CO2, jak już zaczniesz to lepiej abyś podawał już później cały czas bo możesz mieć problemy.

Dołączona grafika

#3 ricken

ricken

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 09:59

"przy wysokociśnieniowej" tzn? Ja zabardzo nie ogarniam w tym temacie, więc jeśli było by można to jakos prościej mi to wytłumaczyć :roll: Może tak: 1 bąbelek na ile sekund?

#4 Biały

Biały

Gaduła

• Użytkownik
  • 141 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:03

"przy wysokociśnieniowej" tzn?

znaczy z butli (zestaw butla, reduktor itd.) a Ty masz "bimbrownię".
200l /100-40-50/ - "kamieniołom" pseudotropheus saulosi coral

#5 ricken

ricken

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:06

No właśnie, też tak myślałem :)

Może być 1 bombelek na 4 sek?

#6 MarioSuro

MarioSuro

Dyskutant

• Użytkownik
  • 276 postów
  • LokalizacjaUSTKA

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:39

Myślę, że 1 bąbelek co 4-5 sekund będzie optymalnie przy Twoim litrażu, a i tak powinieneś być bardzo czujny, zwłaszcza na samym początku chodzenia bimbrowni. Uważnie obserwuj zachowanie ryb, jeśli zauważysz objawy przyduchy - ryby zaczną pływać przy powierzchni, w skrajnych przypadkach zaczną kłaść się na boki, pływać brzuchami do góry. Ilość bąbelków zależna jest także od ilości posiadanych roślin - im ich więcej tym więcej możesz dać CO2. Ja w swoim baniaczku miałem niestety przyduchę, bimbrownia zbyt mocno zastartowała i kilka ryb padło :(
65 litrów świętego spokoju...
Dołączona grafika

#7 ricken

ricken

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:50

Najpierw zaczne od 1 bombelek na 5 sek później wrazie czego podniose. Wielkie dzięki za pomoc ;) A miałbym jeszcze 1 pytanie. Jak by pływały przy powierzchni zacząć napowietrzanie?

#8 MarioSuro

MarioSuro

Dyskutant

• Użytkownik
  • 276 postów
  • LokalizacjaUSTKA

Napisano 25 czerwiec 2011 - 14:10

Najpierw zaczne od 1 bombelek na 5 sek później wrazie czego podniose. Wielkie dzięki za pomoc ;) A miałbym jeszcze 1 pytanie. Jak by pływały przy powierzchni zacząć napowietrzanie?

Tak, jakby co - wyłączasz bimbrownię, dajesz napowietrzenie, w skrajnych przypadkach robisz podmiankę wody.
65 litrów świętego spokoju...
Dołączona grafika

#9 AliBaba

AliBaba

Dyskutant

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 czerwiec 2011 - 17:40

Jak by pływały przy powierzchni zacząć napowietrzanie?

Możesz stosować napowietrzacz, ale wystarczy aby filtr mocniej poruszał taflą wody

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!