Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za i przeciw zakupom roślin przez internet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kali555

kali555

Dyskutant

• Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 09:23

Drodzy Forumowicze

Mam do Was pytanie odnośnie zakupu roślin akwariowych przez internet. Dokładnie rzecz biorąc, mam na myśli Allegro. Taka decyzja warta jest zachodu?

Jeśli kupowaliście rośliny w ten sposób, to czy były większe problemy? Tzn. w jakim stanie odbieraliście je? Były zniszczone, czy raczej w dobrym stanie?

Pozdrawiam

#2 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:24

1. O tej porze roku odpadają problemy z przemrożonymi roślinami.

2. Kupując od prywatnych użytkowników na allegro, mimo tych wszystkich systemów zabezpieczeń, można spodziewać się naprawdę różnej jakości towaru. Od jednej osoby dostaniesz rośliny w świetnym stanie, od drugich z glonami i ślimakami. Dlatego polecam markowe sklepy.

3. Typowe zestawy z Allegro - bardzo nie polecam. Szczególnie aukcje w stylu "40 gatunków roślin za grosze!". Wystarczy zagłębić się w opis aukcji. Roślin owszem masa gatunków ale... po 1-2 łodyżki. Ani to łanie nie wygląda, ani szybko się nie rozrośnie. Więc jak kupować, to jakieś większe partie ze sprawdzonego źródła, a nie takie zestawy "wszystko i nic".

4. Ja kupowałem w pewnym konkretnym sklepie, może reklamował nie będę, sprzedają też poprzez allegro. Duże firmy w przeciwieństwie do prywatnych osób nie mogą sobie pozwolić na psucie opinii źle zrealizowanymi zamówieniami.

Meow meow.

#3 kali555

kali555

Dyskutant

• Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:43

Wielkie dzięki za info.

#4 05rafal

05rafal

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:15

Sam sprzedaje nadwyżki na allegro jak dotad nikt nie narzekał. Ich podróż trwa zazwyczaj 24 h. Kupowałem w sklepach akwarystycznych i u hodowców na allegro ,ale wydaje mi się ze te roślinki są specjalnie nawożone i jeśli nie stworzy im sie zblizonych warunków ,obumieraja . Teraz staram się kupować właśnie takie od normalnych akwarystów.
112 l oswietlenie 3x18W 1Xkirysek pstry 4Xmieczyki 1Xgurami księżycowe 1xLabeo 2Xkosiarki 2Xdanio 15Xneonki nawożenie AQUA Plant +żelazo Roślinność: -anubias-Bacopa caroliniana-Mech jawajski -Moczarka-Zwartka-Nurzaniec

#5 Bonsai

Bonsai

Bywalec

• Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaCork, Irlandia

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:25

A jaki jest maxymalny czas, jaki rosliny moga podrozowac?
. . . Z jakiegos powodu nie mam Polskich znakow . . . . . . Peace . . . viewtopic.php?f=22&t=33901&p=301093#p301093

#6 mandy29

mandy29

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1305 postów
  • Lokalizacjaokolice Łodzi

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:26

Bywa różnie z tym kupnem. Dla porównania:
- z allegro docierały szybko, większe porcje za mniejszą kasę, ale źle opakowane i trochę pokiereszowane w transporcie, czasem trochę glona i ślimaków. Dlatego ja jak wysyłam pakuję w butelkę lub w pudełko po margarynie.
- ze sklepu szły kurierem 4 dni i były lekko podgotowane - środek lata, w dodatku w specjalnej pożywce hodowane, zaaklimatyzowanie się im w gorszych warunkach zajęło im sporo czasu i ok. 1/3 się nie przyjęła.

Dlatego osobiście preferuję zakupy od ludzi na forum, można dokładnie dogadać się co do ilości, wysyłki, warunków, w których rosły itp. a w razie czego złożyć reklamację ;)

#7 Kajolica1

Kajolica1

Tubylec

• Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 15:19

Kupiłam ostatnio zestaw na allegro. Oczywiście na aukcji były ładne zdjęcie, gratisy i atrakcyjna cena.
Niestety zawiodłam się. Niektóre roślinki były chore i nie nadawały się do akwarium. Widać że komuś bardzo było szkoda roślin ponieważ były małe i ogólnie w beznadziejnej kondycji. Większość roślin wyrzuciłam. Nigdy więcej nie kupie roślinek na allegro.
240l, 72l, 63l, 25l

#8 TheDivineConspiracy

TheDivineConspiracy

Fanatyk

• Użytkownik
  • 900 postów
  • LokalizacjaPlanet Hell

Napisano 22 czerwiec 2011 - 16:01

Kupiłam ostatnio zestaw na allegro. Oczywiście na aukcji były ładne zdjęcie, gratisy i atrakcyjna cena.
Niestety zawiodłam się. Niektóre roślinki były chore i nie nadawały się do akwarium. Widać że komuś bardzo było szkoda roślin ponieważ były małe i ogólnie w beznadziejnej kondycji. Większość roślin wyrzuciłam. Nigdy więcej nie kupie roślinek na allegro.

Aukcje trzeba zawsze czytać od deski do deski i wyłapywać najmniejsze haczyki. O sprawy niejasne i niepodane w aukcji warto zawsze pytać, żeby później tak jak Ty się nie rozczarować. :/

3. Typowe zestawy z Allegro - bardzo nie polecam. Szczególnie aukcje w stylu "40 gatunków roślin za grosze!". Wystarczy zagłębić się w opis aukcji. Roślin owszem masa gatunków ale... po 1-2 łodyżki. Ani to łanie nie wygląda, ani szybko się nie rozrośnie. Więc jak kupować, to jakieś większe partie ze sprawdzonego źródła, a nie takie zestawy "wszystko i nic".

Ad.3 Też jestem przeciwnikiem wielogatunkowych zestawów na alle - mieszanka sałatkowa i tyle. Nie ilość gatunków powinna robić wrażenie przy aranżacji, tylko ogólna ilość kilku gatunków dosłownie.

748e648cf6905c0f1917f6339d376c43.gif

#9 Kajolica1

Kajolica1

Tubylec

• Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 16:21

Aukcje trzeba zawsze czytać od deski do deski i wyłapywać najmniejsze haczyki. O sprawy niejasne i niepodane w aukcji warto zawsze pytać, żeby później tak jak Ty się nie rozczarować. :/

W tym problem że aukcja była naprawdę zachęcająca. Komentarze pozytywne, zadowolenie klienci, dużo kupujących na tej aukcji.
Dość długo szukałam odpowiednich roślinek i te wyglądały na odpowiednie. Czytałam treść i opis roślinek na aukcji i to kilka razy.
No, ale niestety...
240l, 72l, 63l, 25l

#10 Rena

Rena

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 17:00

Najlepszy sprawdzony sposób,widzieć co się kupuje,nie polecam kupowania roślin przez internet bo można się nie mile zaskoczyć

#11 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4772 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazoweicki

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:47

Ja jeszcze się nigdy nie zawiodłem na kupionych roślinach za pośrednictwem allegro.Wiadomo że na początku sprawdzam sprzedawcę oraz jego oferty potem wystarczy zmówić i zapłacić

#12 Kajolica1

Kajolica1

Tubylec

• Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 22:20

Jeśli teraz musiałabym kupic roślinki na allegro to poprosiłabym o zdjęcie roślin które dostane a nie z intrenetu.
Jednak uważam że najlepiej kupic w sklepie zoologicznym. Tam widze jak wyglądają roślinki i w jakiej są kondycji.
Są troche droższe, ale przynajmniej wiem co kupuję. ;)
240l, 72l, 63l, 25l

#13 michaś

michaś

Gaduła

• Użytkownik
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:43

Jam mam całkiem przeciwne zdanie. Z allegrowej aukcji kupiłam roślinki za 20 złoty i obsadziłam nimi całe akwarium 240l. Faktycznie musiałam mieć cierpliwość i poczekać te 3 miesiące aż ładnie zarosną, ale prawie wszystkie fajnie się przyjęły. We Wrocławskich zoologikach trafia mnie szlak jak widzę małe podgnite moczarki za 30 zł czy inne cuda :roll:
Dotyczy to głównie sklepów zoologicznych w galeriach handlowych. Drogie i badziewiaste roślinki, zazwyczaj marniejące jakiś czas po zasadzeniu we własnym akwa. Rozbój w biały dzień :)

#14 Sławek121

Sławek121

Przyjaciel

• Przyjaciel
  • 8645 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 02:10

Ja naciąłem się na kupnie roślin od niby renomowanego sklepu(wprawdzie wysyłka) roslinyakwariowe.pl , była to zima i większość z roślin była w stanie zlodowaciałym i nie przeżyła,a w dodatku kosztowały bajońskie sumy w porównaniu z Allegro.
W tym samym czasie zamawiałem z Allegro i rośliny docierały do mnie porządnie zapakowane i w doskonałej kondycji.
Dlatego uważam,że nie ma na to reguły i każdy ma różne doświadczenia,zależne od tego od kogo kupujemy.
Polecam Allegro,większość roślin jest OK,a nawet jak raz na jakiś czas trafisz na frajera to nie stracisz dużych pieniędzy.

Obraz-022_wepqqps.jpgmchariumj_wepqqre.jpgZdjcie-00_eaehawp.jpg

1625L,192L,168L,124L,98L,98L,98L,54L,45L,45L,37L,30L,27L,27L,25L,25L,10L

Wykonuję szafki akwariowe na zamówienie - info.na PW.

http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

#15 Duchu

Duchu

Dyskutant

• Użytkownik
  • 166 postów
  • LokalizacjaKamienica Polska k/Częstochowy

Napisano 23 czerwiec 2011 - 08:48

Witam.
Ja osobiście znalazłem na allegro jednego sprzedawce roślin( sprzedaje na sztuki a nie zestawy) i nie mogę narzekać. Roślinki są wysyłane rano i tylko w te dni aby przesyłka szybko doszła. Paczka bardzo dobrze zabezpieczona,roślinki takie jak na zdjęciach. Pan wysyła je pocztą lecz ja mieszkając w Częstochowie a paczka idąca z Warszawy doszła do mnie w 1 dzień. Z piętnastu roślin 2 się nie przyjęły.
Więc ja jestem za kupowaniem z allegro roślin tylko z głową.

200 L
Przyjazny Duszek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!