Skocz do zawartości

Kilka pytań w sprawie nawozenia CO2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium od 10 roku zycia ale w co2 sie nie bawilem

 

powiedzmy ze chcialbym kupic taki zestaw http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw ... 39679.html

 

1) na ile wystarcza taka pojemnosc butli ??

2) rozumiem ze mozna taka butle regenerowac, gdzie i za ile ??

3) jesli mam w 112 litrach 2 welony i 2 glonojady, to czy one sie nie podusza ??

4) co jest bardziej wydajniejsze jezeli chodzi o nawozenie: CO2 czy nawozy zelazowe itp... ??

 

PS.

rozumiem ze przy tym zestawie bede musial recznie wylaczac dozowanie co2 na noc....

nie mam obecnie roslin ale juz sa zamowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam akwarium od 10 roku zycia ale w co2 sie nie bawilem

 

powiedzmy ze chcialbym kupic taki zestaw http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw ... 39679.html

 

1) na ile wystarcza taka pojemnosc butli ??

2) rozumiem ze mozna taka butle regenerowac, gdzie i za ile ??

3) jesli mam w 112 litrach 2 welony i 2 glonojady, to czy one sie nie podusza ??

4) co jest bardziej wydajniejsze jezeli chodzi o nawozenie: CO2 czy nawozy zelazowe itp... ??

 

PS.

rozumiem ze przy tym zestawie bede musial recznie wylaczac dozowanie co2 na noc....

nie mam obecnie roslin ale juz sa zamowione

1)Przy dawkowaniu 1 bąbel/sek około pół roku.

2)Wymienić możesz w najbliższym punkcie do nabijania i legalizacji gaśnic.

3)Glonojada oddaj bo jest ciepłolubny,nie poduszą się jeśli masz sprawne i dobre napowietrzanie jednak tu nie ma co przesadzać nadmierne napowietrzanie powoduje spadek co2 w wodzie.

4)Raczej co2 jest wydajniejsze.Ale przy takim nawożeniu przy bujnej roślinności wskazane jest używanie innych nawozów najlepiej wspomóc easy carbo i innymi nawozami wieloskladnikowymi.

Ps.

Ten zestaw jest niekompletny.Potrzebujesz jeszcze licznika bąbelków,dyfuzora i oczywiście węży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest niekompletny.Potrzebujesz jeszcze licznika bąbelków,dyfuzora i oczywiście węży.

na aukcji wymienione sa te rzeczy jako standardowe.

 

3)Glonojada oddaj bo jest ciepłolubny,nie poduszą się jeśli masz sprawne i dobre napowietrzanie jednak tu nie ma co przesadzać nadmierne napowietrzanie powoduje spadek co2 w wodzie.

ja mam 25 stopni w akwarium

4)Raczej co2 jest wydajniejsze.Ale przy takim nawożeniu przy bujnej roślinności wskazane jest używanie innych nawozów najlepiej wspomóc easy carbo i innymi nawozami wieloskladnikowymi.

czyli moge dodatkowo dolewac nawoz z zelazem taki jak ten:

http://allegro.pl/ferro-250-ml-easylife-zelazo-w-plynie-fe-250ml-i1653003226.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem ta aukcje i faktycznie jest kompletny.Latem welony mogą mieć temperaturę 25 stopni czy zimą masz taką samą?

Też stosowałem ten nawóz jednak zamieniłem go na pro fito też z tej samej serii roślinki dobrze rosną.

nie, zima mam tak 20 stopni :shock:

 

a mam jeszcze pytanie, czy nie grozi mi atak glonow przy takich dawkach nawozów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie składa się na to wiele czynników dawkowanie,oświetlenie,roślinność. Jak masz kilka roślin szybko rosnących nie powinieneś mieć glonów w nadmiarze.W każdym akwarium są jakieś glony.Sam dawkuję co tydzień 25 ml pro fito EC co dziennie 5 ml,co2 chodzi 24/7 poza niewielkimi plamami zielenic na szybie innych glonów nie zauważyłem jest czysto.Jakiego masz glonojada bo 20 stopni to coś za mało dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...