Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka pytań w sprawie nawozenia CO2

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 steven69

steven69

Małomówny

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 20:59

Witam, mam akwarium od 10 roku zycia ale w co2 sie nie bawilem

powiedzmy ze chcialbym kupic taki zestaw http://allegro.pl/mi... ... 39679.html

1) na ile wystarcza taka pojemnosc butli ??
2) rozumiem ze mozna taka butle regenerowac, gdzie i za ile ??
3) jesli mam w 112 litrach 2 welony i 2 glonojady, to czy one sie nie podusza ??
4) co jest bardziej wydajniejsze jezeli chodzi o nawozenie: CO2 czy nawozy zelazowe itp... ??

PS.
rozumiem ze przy tym zestawie bede musial recznie wylaczac dozowanie co2 na noc....
nie mam obecnie roslin ale juz sa zamowione

#2 grzegrzół

grzegrzół

Ja tu mieszkam

• Zbanowany
  • 3095 postów
  • LokalizacjaDBL

Napisano 19 czerwiec 2011 - 21:14

Witam, mam akwarium od 10 roku zycia ale w co2 sie nie bawilem

powiedzmy ze chcialbym kupic taki zestaw http://allegro.pl/mi... ... 39679.html

1) na ile wystarcza taka pojemnosc butli ??
2) rozumiem ze mozna taka butle regenerowac, gdzie i za ile ??
3) jesli mam w 112 litrach 2 welony i 2 glonojady, to czy one sie nie podusza ??
4) co jest bardziej wydajniejsze jezeli chodzi o nawozenie: CO2 czy nawozy zelazowe itp... ??

PS.
rozumiem ze przy tym zestawie bede musial recznie wylaczac dozowanie co2 na noc....
nie mam obecnie roslin ale juz sa zamowione

1)Przy dawkowaniu 1 bąbel/sek około pół roku.
2)Wymienić możesz w najbliższym punkcie do nabijania i legalizacji gaśnic.
3)Glonojada oddaj bo jest ciepłolubny,nie poduszą się jeśli masz sprawne i dobre napowietrzanie jednak tu nie ma co przesadzać nadmierne napowietrzanie powoduje spadek co2 w wodzie.
4)Raczej co2 jest wydajniejsze.Ale przy takim nawożeniu przy bujnej roślinności wskazane jest używanie innych nawozów najlepiej wspomóc easy carbo i innymi nawozami wieloskladnikowymi.
Ps.
Ten zestaw jest niekompletny.Potrzebujesz jeszcze licznika bąbelków,dyfuzora i oczywiście węży.

#3 steven69

steven69

Małomówny

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 21:37

Ten zestaw jest niekompletny.Potrzebujesz jeszcze licznika bąbelków,dyfuzora i oczywiście węży.

na aukcji wymienione sa te rzeczy jako standardowe.

3)Glonojada oddaj bo jest ciepłolubny,nie poduszą się jeśli masz sprawne i dobre napowietrzanie jednak tu nie ma co przesadzać nadmierne napowietrzanie powoduje spadek co2 w wodzie.

ja mam 25 stopni w akwarium

4)Raczej co2 jest wydajniejsze.Ale przy takim nawożeniu przy bujnej roślinności wskazane jest używanie innych nawozów najlepiej wspomóc easy carbo i innymi nawozami wieloskladnikowymi.

czyli moge dodatkowo dolewac nawoz z zelazem taki jak ten:
http://allegro.pl/fe...1653003226.html

#4 grzegrzół

grzegrzół

Ja tu mieszkam

• Zbanowany
  • 3095 postów
  • LokalizacjaDBL

Napisano 19 czerwiec 2011 - 21:57

Doczytałem ta aukcje i faktycznie jest kompletny.Latem welony mogą mieć temperaturę 25 stopni czy zimą masz taką samą?
Też stosowałem ten nawóz jednak zamieniłem go na pro fito też z tej samej serii roślinki dobrze rosną.

#5 steven69

steven69

Małomówny

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:07

Doczytałem ta aukcje i faktycznie jest kompletny.Latem welony mogą mieć temperaturę 25 stopni czy zimą masz taką samą?
Też stosowałem ten nawóz jednak zamieniłem go na pro fito też z tej samej serii roślinki dobrze rosną.

nie, zima mam tak 20 stopni :shock:

a mam jeszcze pytanie, czy nie grozi mi atak glonow przy takich dawkach nawozów ??

#6 grzegrzół

grzegrzół

Ja tu mieszkam

• Zbanowany
  • 3095 postów
  • LokalizacjaDBL

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:26

Tego nikt nie wie składa się na to wiele czynników dawkowanie,oświetlenie,roślinność. Jak masz kilka roślin szybko rosnących nie powinieneś mieć glonów w nadmiarze.W każdym akwarium są jakieś glony.Sam dawkuję co tydzień 25 ml pro fito EC co dziennie 5 ml,co2 chodzi 24/7 poza niewielkimi plamami zielenic na szybie innych glonów nie zauważyłem jest czysto.Jakiego masz glonojada bo 20 stopni to coś za mało dla niego.

#7 steven69

steven69

Małomówny

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:46

dokladnie to nie wiem jakiego, dobrze zamowie co2 i pobawie sie tym......
dzieki za pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!