Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

woda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 vivex

vivex

Forumowicz

• Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 10 luty 2009 - 19:42

nie wiem czy dobrze robie ale ja nieodstawiam wody na 2 tyg, tylko ją przegotowywuje w garku czekam aż sie ostudzi i wlewam od 2 lat rybkom nic niejest

czy dobrze robie???
72l

#2 Migdek

Migdek

Maniak

• Użytkownik
  • 810 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 10 luty 2009 - 19:43

A po co na 2 tygodnie? Chodzi o poczatek akwarium czy o podmiane? Bo jak podmiana to po co az 2 tygodnie??
Pozdrawiam, MiǤdƐK

#3 vivex

vivex

Forumowicz

• Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 10 luty 2009 - 19:46

ale czy dobra jest taka woda

przy początku i przy podmianie taką daje
72l

#4 karozPro

karozPro

Podglądacz

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2009 - 20:45

Jak rybom nic nie jest to znaczy, że może być :D
Malawi 112l ;]

#5 vivex

vivex

Forumowicz

• Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 10 luty 2009 - 20:51

doświadczony koleś z akwarystycznego mi powiedzial ze tak mam robić bo kiedyś wode z kranu lałem i od razu ryby wpuszaczałem i mi padały , a jak przegotuje to bakterie wybije i ryby od razu po restarcie moge wpuszczać :twisted:
72l

#6 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 luty 2009 - 21:15

doświadczony koleś z akwarystycznego mi powiedzial ze tak mam robić bo kiedyś wode z kranu lałem i od razu ryby wpuszaczałem i mi padały , a jak przegotuje to bakterie wybije i ryby od razu po restarcie moge wpuszczać :twisted:

To że lejesz gotowaną wodę to w sumie nie ma znaczenia taka może być, delikatnie ma niższą twardość. A po restarcie to możesz nalać prosto z kranu i tak zbiornik musi dojrzeć i musi rozwinąć się ekosystem, to że wlana woda nie ma bakterii to nic nie znaczy, przy restartowaniu zbiornika.
Nie udzielam pomocy na PW, chcesz porady pisz na forum.

Akwarystą trzeba się urodzić - akwarium może mieć każdy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!