Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sadzenie roślinek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikis1995

Mikis1995

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:19

Witam wszystkich jako nowy forumowicz. Mam pewien problem odnośnie sadzenia roślinek. Niedawno kupiłem niską, drobną roślinkę (nie wiem jaka nazwa) i w takiej kupce było może z 20-30 łodyg. Odpowiednio przygotowałem roślinki i zasadziłem w żwirze. Jednak po kilku dniach większość wypłynęła. Ponownie zasadziłem roślinki i znów większość wypłynęła. Postanowiłem zwrócić się o pomoc. Myślę, że sadzę je prawidłowo (robię taką większą dziurę i wkładam tam kępkę roślin, później zasypuje dość dużą ilością żwiru). Jak temu zaradzić? I inne pytanie to - jaka to roślinka? Ma może 7-10 cm i dużo okrągłych lub owalnych listków. Jest zielona.

Żwirek:
http://www.google.pl...iw=1440&bih=720

#2 akwa1993

akwa1993

Forumowicz

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:27

najlepiej sadzić pęsetą ,może masz za duży ruch wody ??

#3 Mikis1995

Mikis1995

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:38

Akwarium 112l, filtr o mocy 10W dostosowany do tej pojemności z włączoną deszczownicą. Filtr na lewej ścianie akwa, roślinka w rogu przy prawej ścianie akwa. Właśnie przy tej roślince jest najmniejszy ruch wody. Ryby mi "wyjmują" ?

#4 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:43

Akwarium 112l, filtr o mocy 10W dostosowany do tej pojemności z włączoną deszczownicą.

Jaki konkretnie? Pobór prądu nie ma znaczenia. A to że jest dostosowany wg. producenta... to zwykle bajki.

Ryby mi "wyjmują" ?

Jaka obsada?

Jaka to dokładnie roślinka?

Meow meow.

#5 Mikis1995

Mikis1995

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:50

Tak jak napisałem w pierwszym poście nie wiem jaka to roślinka i sam chcę się tego dowiedzieć.
Filltr - HAILEA HL-BT700 jakieś chińskie g*wno, ale mi się jakoś sprawuje.
Obsada - neony, bocja pręgowana, gurami złote, gupiki, molinezje złote i black molly, glonojady, tetra czarna

#6 Mikis1995

Mikis1995

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 09:31

Pomoże ktoś?
Dodam, że moja roślina to prawdopodobnie BAKOPA

#7 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4772 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazoweicki

Napisano 12 czerwiec 2011 - 09:48

Ile cm. podłoża posiadasz minimum 4 cm. by się przydało aby zasadzić dobrze i łatwo rośliny.Ja sadzę wciskając rośliny w podłoże palcem bo to robienie dołków to bujda bo zanim się wsadzi roślinę to dołek zrobiony palcem zasypany.Te mniejsze sadzę pęsetą

#8 Mikis1995

Mikis1995

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 11:40

Roślina ma 7-10 cm. Korzeń niezbyt długi. Podłoża jest z 5-6 cm. Zastosowałem również metodę sadzenia "wciśnij" ale coś nie wypaliło ;/
A w tym przypadku, gdzie roślinka jest drobna i składa się z kilkudziesięciu łodyg, lepiej sadzić pojedynczo, czy kępką? Ja zasadziłem kępką, chociaż i tak później pojedyncze wypłynęły.

#9 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4772 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 12:03

Sadz w kępach

#10 janusz3

janusz3

Forumowicz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 08:56

Myślę ,że roślina to jakaś doniczkowa sam kiedyś się nabrałem też wypływała.

#11 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1250 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:58

Ja wciskam w podłoże i lekko dociskam niewielkim kamieniem. Nie wypływają.
Rotalę miałem tak małą, że nie było czego wcisnąć w podłoże, więc położyłem na podłożu kładąc na fragmencie łodygi kamień -przyjęła się i urosła już z jakieś 6 cm. Kamienie po dwóch tygodniach wyjmuję i lekko obsypuję żwirem. Wszystko rośnie i nic nie wypływa.

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#12 k j

k j

Bywalec

• Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 15:06

Hej!
Dziś zakupiłem kępkę trawki glosstigma, tylko mam problem z jej zasadzeniem ponieważ non stop mi wypływa, mogę ją przygnieść jakimś kamyczkiem?

#13 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4772 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:22

Pęseta w dłoń i wsadzasz poiedyńcze sadzonki każda z nich ma 2 listki jeśli masz ją w całości to dziel nożyczkami

#14 k j

k j

Bywalec

• Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 20:12

Matko jedyna, ale się napracowałem :shock:
Dziękuje za pomoc!
Szybko się to rozrośnie??

#15 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4772 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 21:05

Zależy jakie masz światło min 0,5W na l i zależy od podłoża najlepszy substrat no i nawożenie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!