Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROBLEM Z ROSLINKĄ ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb87

seb87

Bywalec

• Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 czerwiec 2011 - 17:11

Witam, wszystkich. Jestem nowy na forum, 5 dni temu założyłem swoje pierwsze akwarium. Na chwilę obecną mam tylko rośliny. Rosną bardzo ładnie i szybko, wypuszczają nawet nowe listki, ale z jedną, największą mam problem. Zaczęła robić się brzydka i wyraźnie coś jej dolega, a przy zakupie była ładna.

Akwarium mam od 5 dni. 54 litry. Podłoże JBL manado. oświetlenie 1x15W (12h). Nie nawożone niczym. Temp 24st. Proszę o sugestie :help:
PS. Kurcze, wydaje mi się, że za dużą tą roślinkę kupiłem.... można ją jakoś przyciąć ? Może trzeba usunąć chore liście? A może one wcale nie są chore? Młode listki, które ledwo co zaczęły wyrastać też już są takie w plamki ....

#2 Janusz

Janusz

Przyjaciel

• Przyjaciel
  • 2330 postów
  • LokalizacjaJelcz-Laskowice

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:07

Proponuję się dostosować do regulaminu :
2. Użytkownik chcący uzyskać pomoc na forum proszony jest o podanie następujących informacji: Pojemność akwarium, obsada, parametry wody, co usprawni rozwiązywanie problemów dotyczących chorób ryb itp. itd. Im więcej informacji poda użytkownik, tym łatwiej będzie można udzielić mu pomocy.
.
Podaj nam czym nawozisz i więcej informacji o akwarium.

#3 grzegrzół

grzegrzół

Ja tu mieszkam

• Zbanowany
  • 3095 postów
  • LokalizacjaDBL

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:43

Ta roślina dorasta do 50-60 cm więc jest za duża do twojego akwarium.
I potrzebuje nawożenia.

#4 seb87

seb87

Bywalec

• Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 15:18

jest ktoś ze Szczecina kto chce zaopiekować się tą rośliną ? oddam za darmo :) jak coś to gg: 440938

#5 Yap88

Yap88

Dyskutant

• Użytkownik
  • 293 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 15:23

Ja bym przycięła chore liście, a nie pchała obcym ludziom chorej rośliny.
Totalny brak jakichkolwiek uczuć.
Nie wiem, czy czuję radość,
czy smutek.
Czy na coś czekam,
czy chcę, by zatrzymał się czas.
Niech płynie w swoim tempie.
Będę leżeć i nic nie robić do jutra.

#6 Beniek

Beniek

Maniak

• Użytkownik
  • 1081 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 06 czerwiec 2011 - 15:53

Kiedyś z moim anubiasem miałem ten problem i dodawałem aquaflorin potassiun(potas) i po jakimś czasie już było ok.

Nie pomagam na PW

#7 janusz3

janusz3

Forumowicz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 12:57

To nie jest żadna choroba tylko roślina jest już kupiona dość duża a zanim się przyjmie to zgubi kilka liści (rośliny są głodne a plamki to one mają na młodych liściach taka uroda),mam tę samą wywalę ją bo już za duża urosła 60cm,kwitła kilka razy ,myślę że i oświetlenie też znikome a o nawożeniu to i pewnie mowy nie ma nie wspomnę o co2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!