Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawóz z allegro za 4zł ? Pytanie do posiadaczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jasio

Jasio

Bywalec

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 23:01

Witam, mam pytanie czy ktoś wie co to za nawóz http://allegro.pl/na...1627817829.html Stosuje ktoś takie coś ?
Mam zbiornik 60l bez co2 na ziemi ogrodowej czy ten nawóz był by dobry ?

#2 mich4lek

mich4lek

Dyskutant

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 23:31

hm... ja używam tych kulek i EC i jestem z nich zadowolony

#3 Jasio

Jasio

Bywalec

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 23:36

aha :P ale mi bardziej chodzi o ten nawóz co trzeba go rozpuścić w wodzie RO lub destylowanej, widzę że cieszy się dość sporą popularnością na allegro, chciałem go przetestować i prosił bym o opinię jeśli ktoś używa tego nawozu :P ciekawe czy te foto co koleś pisze czy są realne czy leci w kulki :D

#4 janusz3

janusz3

Forumowicz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 08:45

To są sole jeśli chcesz je używać to światło co najmniej 0,6 wata,podmiany raz w tygodniu itd,mam taki nawóz leży nie używam (atak glonów).

#5 Jasio

Jasio

Bywalec

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 23:52

hmmm to już sam nie wiem jaki nawóz kupić żeby mi roślinki troszkę podskoczyły ;/

#6 marian2321

marian2321

Małomówny

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 12:03

poczytaj moze to pomoże jakie nawozy stosować

viewtopic.php?f=5&t=16368

#7 szary

szary

Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 12:30

Kupiłem u tego sprzedawcy, ale jeszcze nie nie sprawdzałem jak działa bo dopiero urządzam zbiornik. W dołączonej instrukcji stosowania jest napisane m.in że:
- nawóz może być stosowany tylko w ustabilizowanym akwarium powyżej miesiąca od założenia
- konieczna jest cotygodniowa podmiana co najmniej 20%wody
- w celu uzyskania zadowalających rezultatów powinno się stosować oświetlenie pow. 0,4W/l i nawożenie co2

#8 janusz3

janusz3

Forumowicz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 13:38

Dlatego standardowo kup easy carbo 4mil+easy life 3 mil codziennie rano(to na akwarium 200 l),światło od 10 do 12 godz.
Suche sole daruj sobie nie masz doświadczenia chyba ,że lubisz glony.

#9 rafalo24x

rafalo24x

Dyskutant

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 26 czerwiec 2011 - 20:01

ja go stosuje,nie jest może aż tak wydajny i efektywny jak w jego opisie ale nawet poprawia wzrost,a co do glonów to nie mam przez ten nawóz żadnych problemów.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!