Skocz do zawartości

Problem ze zmiekczeniem wody przy pomocy RO


roli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy temat i post na tym forum wiec witam wszystkich. Mam 25L akwarium. Od tygodnia próbuję zmniejszyć twardość wody przy użyciu wody osmotycznej. Twardość mojej "kranówki" jest powyżej 20 GH zaś PH w granicach 8. Do tej pory mam właśnie takie parametry w akwarium. Parę dni temu podmieniłem około 30% wody wodą osmotyczna. Zaraz po podmianie sprawdziłem GH i wynosiło ok. 14 , PH 7,6. Odczekawszy parę dni sprawdziłem ponownie twardość wody ku memu zdumieniu wróciła do punktu wyjściowego (GH ponad 20 PH też wyższe). Nie wiem co robić w tym przypadku... zwłaszcza że za często podmian robić nie mogę a w grę raczej nie wchodzi podmiana 75% wody osmotycznej. Dodam że w akwarium mam parę neonów i krewetek.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem również twardość wody RO i wynosiła GH<3 a PH 6.5 wiec filtr raczej w porządku. Akwarium rzeczywiście za duże nie jest...ale dźwigać się co 2 tyg z 20L wiadrem wody z zoologicznego do przyjemnych rzeczy nie należy :) Z tego co gdzieś wyczytałem (albo mi się wydaje) że woda powyżej jakiegoś progu twardości sama w szybkim tempie "twardnieje" czy to prawda? Mam w akwarium korzeń dwie muszle i troszkę mchów całkiem niezłe oświetlenie 0,72W/L. Poza tym rośliny jak na złość nie rosną, na świeżo zakupionych szybko się pojawiają dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...