Skocz do zawartości

Jaka obsada do 240?


mate162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam.

 

Siemka

 

Postanowiłem wskrzesić mój baniaczek i mam problem z wyborem obsady.

Jak każdy z nas ;) To odwieczny problem .

 

Wiec postanowiłem poprosić o jakieś ciekawe propozycje Was bardziej doświadczonych akwarystów. :mrgreen:

Nie ma sprawy!

Na początek zalecam poprawienie tytułu: jaka sbsada do 240.

- "Jaka" wypadałoby napisać z wielkiej litery

- "sbsada" , że co? "O" i "S' jest daleko od siebie na klawiaturze. Więc to nie literówka. "SB sada"? To, że SB wsadza(ło) to wiem. Ale nawet teraz brakuje Ci kilka liter. Hmm... dobra, idę szukać w google: http://www.google.pl/#q=sbsada&hl=pl&pr ... 40&bih=744

 

Brak wyników w wybranym języku dla sbsada

Jestem wredny?

Baardzoooo.... prawda?

 

Już taki mój los tutaj, ktoś musi być tym "złym".

 

Ja w odróżnieniu od modów nie poprawiam błędów, tylko wyśmiewam piszącego. To szybciej działa na jego kolejne posty, niż wpisywanie się na czerwono w temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za Ahmeda, to nasz forumowy komik i Pan "sarkazm" od czasów gdy zniknał jeden z "naszych" który w takim zachowaniu się specjalizował :mrgreen::mrgreen:

 

Jako, że zostałeś w miare przywitany, to dodam swoje 5groszy...

 

Kolego, ważne są wymiary, litraż może być ten sam, a wymiary całkowicie odmienne, więc to ważny temat do omówienia.

 

Drugą sprawą jest to, że są zbiorniki ogólne oraz biotopowe, z czego ten drugi rodzaj zbiorników ma wieeeelleee "podtytułów" - m.in. Malawi, Tanganika, Black Waters (Azja, Ameryka, Afryka), A. Pn, Śr i Pd i wiele wiele innych...

 

 

Napisz czy chcesz ogólny, czy chcesz biotopowy zbiornik. Czy wolisz bardziej skaliste klimaty, jasne roślinne, czy może mroczne Czarne Wody.

 

Kolorystyka ryb też jest różnoraka, ja osobiście uwielbiam białe i szare ryby, a Ty?

 

Chcesz może wielo, czy jednogatunkowy zbiornik? Pod tym względem też jest wiele możliwości do wyboru, a zapewniam - Są różnice w wyglądzie, zachowaniu ryb i ogólnych doświadczeniach zwiazanych z akwarium gdyby porównywać wielogatunkowy zbiornik Tanganika, z samotną parką pielęgnic amerykańskich itd itd.

 

Pamietaj, że to forum akwarystyczne. My szklanych kul nie posiadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zarośniete, lubisz pielęgnice, ale tez neony, tak? OK!

 

1.

 

1+1 Skalar ( jakbyś nie wiedział, to pielęgnica :) )

25-30 Neon Innesa/ Neon Czerwony/ Zwinnik Jarzeniec/ Tetra Cesarska

Kirysek (jaki chcesz, byle jeden gatunek) 6-8szt

Zbrojnik niebieski 1+1 / Coś z eLek dorastających do max 16cm

 

2.

Tetra (Żałobniczka)/ Brzanka sumatrzańska/ Sumik szklisty - 10-15szt

Gurami Mozaikowe/ Prętnik/ Bojownik - 1+2/3

Pielęgniczka Kakadu/ Agassiza/ Ramireza/ Boliwijska 1+1

 

3.

 

Bystrzyki lub inne stadne dorastające do ok. 6-7cm - 20szt

Mieczyk/ Molinezja 1+2

Pielegnica Meeka/ Sajica 1+1

 

Takie obsady możesz mieć w baniaku zarośniętym roślinkami.

Pamiętaj o oświetleniu, dobrym podłożu, CO2, nawozach i ew. substratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę chyba tą pierwszą opcje podobają mi się skalary i wiem ze to tez pielęgnice

ale słyszałem ze jak podrosną to mogą zjadać neonki :shock:

 

A jakie rosliny byś mi doradził??

 

No i jeszcze jedno czy czarny piasek bazaltowy o granulacji 0,8-1,6mm bedzie dobrym podłozem?

np. coś takiego --> http://allegro.pl/czarny-piasek-bazalto ... 34668.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę chyba tą pierwszą opcje podobają mi się skalary i wiem ze to tez pielęgnice

ale słyszałem ze jak podrosną to mogą zjadać neonki :shock:

 

Nie koniecznie. Jeśli skalary z neonkami są od początku istnienia akwarium, lub są na tyle małe że nie potrafią zjeść neonków to nie powinno być problemów.

 

 

A jakie rosliny byś mi doradził??

 

To zależy jakie będziesz miał oświetlenie i czy będziesz stosował nawozy itp. Jeśli chodzi o gatunki to zajrzyj tu viewtopic.php?f=42&t=4691 . Zobacz jakie rośliny Ci się podobają a potem sprawdź ich wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Skalary po jakims czasie urosną i mogą zjadać neonki :(

 

A co do oświetlenia to mam diwe świetlówki T5:

taką http://allegro.pl/swietlowka-t5-sylvani ... 52513.html

i jedną niebieską dla fajnego wyglądu :)

 

a mogli byscie jeszcze polecic mi jakies Rośliny i nawozy do nich które stosujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...