Skocz do zawartości

brązowiejące liście...


Rekomendowane odpowiedzi

witam

moje akwarium

viewtopic.php?f=22&t=29921&st=0&sk=t&sd=a

 

mam problem ponieważ w 2 roślinach górne liście brązowieją

 

jedna z nich jest po lewej w rogu (na początku rosła jak szalona,teraz strasznie spowolniła się)

druga po prawej przed filtrem za anubiasem

 

Dołączona grafika

Shot at 2011-05-25

Dołączona grafika

Shot at 2011-05-25

Dołączona grafika

Shot at 2011-05-25

Dołączona grafika

Shot at 2011-05-20

 

czy ma ktoś jakiś pomysł?

 

przeszukałam forum ale mało zdjęć jest więc porównanie czy mój problem jest podobny do czyjegoś jest trudny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem przy 200litrowym akwa mam 2x 30w. dołożyłem odbłyśniki pod lampy i glony brunatne znikły, jak nie chcesz kupować odbłyśników to zwiększ czas świecenia do 11-12 godz, i kup rybki - kosiarki powinny na bierząco czyścić roślinki z tych glonów. Glony brunatne mogą się jeszcze robić od standardowego oświetlenia, częto nie pasującego do naszych zbiorników, Jak masz akwa roślinne, to kup oświetlenie, odpowiadające temu zbiornikowi, a rybki najlepiej kup małe, wtedy bardzo szybko ci wyczyszczą zbiornik, możesz nawet zauważyć już po kilku godzinach jak odbjadły roślinkę z glonów. Jeszcze jak nie chcesz kupować odbłyśników to naklej folię aluminiową pod lapmy, też będzie odbijać światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie jest standardowe 2x18W 6500k

są też odbłyśniki

mam otoski szt.6 one zjadają okrzemki

świeci się światło nie mniej niż 10 godzin

poza tymi dwoma roślinkami pozostałe są ok

nie ma nic brązowego na szybach czy osprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina to hygrophila polysperma (nawódka wielonasienna)i taka jest jej uroda dorastając do żródła światła zmienia kolor u szczytu.Poniżej utrzymuje się jej naturalny zielony kolor to że zwolniła nie ma obawy poczekaj aż dostanie odrostów zarośnie całe akwarium,widzę że niedawno wsadzona ma nie więcej niż 3 tygodnie ,mylę się?

Nie są to okrzemki bo rośliny wyglądają na zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3 zdjęciu to napewno hygrophila polysperma...

na zdjęciu całego akwarium jest po lewej stronie z tyłu i przy bocznej szybie...

ta została kupiona jakiś ponad miesiąc temu...

ona wyłaziła już ponad lustro wody dlatego została skrócona i włożona do gruntu...

 

ale na 1 i 2 zdjęciu nie wiem co to za roślina bo została kupiona w innym sklepie i tam nie mieli nazw roślin...

ta na zdjęciu całego akwarium jest po prawej za korzeniem obok anubiasa i przed filtrem...

ta została kupiona może jakieś 2 tygodnie temu...

 

mnie też nie pasuje ich wygląd do okrzemków i właśnie te liście o góry bliżej światła brązowieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina być może nieprawidłowego przycięcia,powinno się przycinać w miejscu gdzie jest najsilniejszy odrost 1 cm nad nim,i nie bawmy się w jakieś nożyczki specjalne noże itp.sam przycinam paznokciem od kciuka i po kilu miesiącach jak jest za duża we wiadrze się nie mieści.

Jakiej wielkości były sadzonki i czy miały korzonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że masz się czym przejmować w tym momencie sam z jednej sadzonki rozsadziłem 12 jednak na początku rosły słabo a dwie straciłem , musiałem poczekać 3 miesiące żeby ładnie się rozrosły, po cięciu roślina może jakiś czas rosnąć wolniej jeśli jest słabiej ukorzeniona daj jej trochę czasu.Z sadzonkami jeśli robisz to po raz pierwszy może być tak że nie wszystkie się przyjmą ale to nie jest regółą,daj im trochę czasu.

Co do nawożenia zamiast pojedynczych komponentów lepiej używać easy life pro fito to wieloskładnikowy nawóz.

Po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...