Skocz do zawartości

Wydajność bimbrowni


Rekomendowane odpowiedzi

Czy do akwa 200l gdzie chce mieć gęste rośliny przy małych wydatkach wystarczy bimbrownia z

--> 1 litr przegotowanej wody

--> 400 gram cukru

--> 100 gram drożdży spożywczych

 

hmm na jak długo to starcza ? czy może jednocześnie zamontować 2 bimbrownie, bo słyszałem e są one do dość mały akwarium.

 

Mod.Janusz---Upomniałem już ostrzeżeniem---przypominam o pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do akwa 200l gdzie chce mieć gęste rośliny przy małych wydatkach wystarczy bimbrownia z

--> 1 litr przegotowanej wody

--> 400 gram cukru

--> 100 gram drożdży spożywczych

 

hmm na jak długo to starcza ? czy moze jednocześnie zamontowac 2 bimbrownie bo słyszałem ze są one do dość mały akwarium

Do takiego litrażu nie polecam bimbrowni,tylko zestawik z butlą wysokociśnieniową.

viewtopic.php?f=53&t=31690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że bimbrownie bardziej się spisują przy mniejszych litrażach,takich do 100L.

Bimbrownia ma swoje plusy---ok,ale ma i minusy,bo efektownie tylko startuje i pracuje przez 3-4 dni,potem niestety ona zwalnia i ilość podawanego co2 spada,co niestety nie wystarcza naszym roślinkom.

Podawanie co2 ma sens przy właściwym oświetleniu i tu nie będę obstawał przy obsesyjnym 0,5W/L ,bo i przy mniejszym świetle ma sens,ale także gdy co2 jest stabilne i podaje się go non stop--nawet przy właściwym ustawieniu w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Czy moje oświetlenie będzie ok ? akwa 200l hmm,lecz oświetlenie 2x po 30W + sam dołożyłem 13W świetlówkę, co daje 0.36 więc chyba za mało max myślę,że zmieści mi się pod pokrywą z 1 świetlówka co da 0.45 co o tym sądzisz?

 

Mod.Janusz--Przypomniałem o korekcie błędów na pw----i nic---więc kolejne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czy moje oświetlenie bedzie okey ? akwa 200l hmm lecz oświetlenie 2x po 30W + sam dołożyłem 13W świetlówke co daje 0.36 więc chyba zamało max mysle ze zmiesci mi sie pod pokrywą z 1 świetlówka co da 0.45 co o tym sądzisz

 

Tyle spokojnie wystarczy,aby podawać co2.

Jeszcze tylko właściwie dobrane roślinki---bardzo ważne,bo nie wszystkim jest potrzebne dobre oświetlenie i podawanie co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do akwa 200l gdzie chce mieć gęste rośliny przy małych wydatkach wystarczy bimbrownia z

--> 1 litr przegotowanej wody

--> 400 gram cukru

--> 100 gram drożdży spożywczych

 

Czy w tym przepisie nie powinno byc 10g drozdzy? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...