Skocz do zawartości

Kryptokoryna i żabienica nie rośnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem restart w baniaku 20litrowym Low-Tech bo tak strasznie mi zarosło glonami że nie mogłem sobie poradzić... Żabienica i Kryptokoryna rosły bardzo szybko ale były pokryte glonami nadawały się tylko do wywalenia. Postanowiłem tym roślinkom obciąć liście praktycznie po samych korzeniach, podciąłem również korzonki i zasadziłem to w nowo założonym akwarium na ziemi ogrodowej po jakimś miesiącu z kryptokoryny i żabienicy powychodziły liście tzn po jednym małym listku i tyle więcej już mi nie rośnie dziś mija 2 miesiące i dalej mają po jednym listku i nic mi nie rośnie :( w czym może być problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daję nawozów bo tak jak napisałem jest to akwarium Low-Tech na bazie ziemi ogrodowej przysypanej żwirkiem.. Co2 również nie podaje.. Światło to żarówka Energooszczędna 11W Philips :P wątpie żeby aż w takim wolnym tempie rosły 2 miesiące i jeden listek wypuściły ? jak je zakupiłem były bardzo dobrze rozrośnięte to rosły mi jak szalone a teraz gdy je wyciąłem to rosną strasznie coś wolno.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daję nawozów bo tak jak napisałem jest to akwarium Low-Tech na bazie ziemi ogrodowej przysypanej żwirkiem.. Co2 również nie podaje.. Światło to żarówka Energooszczędna 11W Philips :P wątpie żeby aż w takim wolnym tempie rosły 2 miesiące i jeden listek wypuściły ? jak je zakupiłem były bardzo dobrze rozrośnięte to rosły mi jak szalone a teraz gdy je wyciąłem to rosną strasznie coś wolno.. ;/

Teraz to nie mam pojęcia. A glony są dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonów jak na razie nie widać na tych roślinach, dodam że w tedy w akwarium miałem sporo gupików a teraz mam ok 30 krewetek RC więc może to odchody z rybek dawały nawóz i dlatego rosły tak szybko :?::roll: a drogi jest taki zestaw testów na te NO3 i PO4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...