Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie podłoże?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekb

bartekb

Dyskutant

• Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 20 maj 2011 - 20:48

Witam!
Jakie podłoże będzie najlepsze dla roślinek w akwarium 72l? interesują mnie podłoża do ok 10zł za litr.
72l towarzyskie
viewtopic.php?f=22&t=31852
Sprzedam zestaw napowietrzający
http://img06.allegro...8/47/1475384724

#2 Jaro_Jamal

Jaro_Jamal

Bywalec

• Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 20 maj 2011 - 21:34

Hmm.. Możesz użyć żwirku lub piasku (drobno lub grubo-ziarnistego) i pod to jakiś dobry podkład. Zależy, co chcesz osiągnąć i jakie rybki trzymać :)
"I am what I am"

Moje MALAWI - 240L
http://forum.superak...34.html#p422134

#3 ahaed

ahaed

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 5106 postów

Napisano 20 maj 2011 - 21:37

Z Twojej galerii:

Oświetlenie:
Osram Fluora T8 L 15W

Pod to oświetlenie nie bierz nic z porządnych substratów. Będziesz miał więcej problemów niż to jest wszystko warte.

Potem pozostaje kwestia nawożenia.
Co2.
Itp, itd.

#4 bartekb

bartekb

Dyskutant

• Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 21 maj 2011 - 08:16

W najbliższym czasie zmieniam oświetlenie na 36W. Może ktoś podać jakieś fajne podłożę myślałem o Filtus FLORAN START lub JBL AQUABASIS PLUS lub AQUAEL AQUA GRUNT i na to żwirek?
72l towarzyskie
viewtopic.php?f=22&t=31852
Sprzedam zestaw napowietrzający
http://img06.allegro...8/47/1475384724

#5 blacksubmarine

blacksubmarine

Swojak

• Użytkownik
  • 546 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 czerwiec 2011 - 11:28

[...]nie bierz nic z porządnych substratów. Będziesz miał więcej problemów niż to jest wszystko warte

Muszę przyznać Ci rację. Wsypałem ASII+ i teraz żałuję.
72l 200l 20l

#6 emiloos

emiloos

Fanatyk

• Użytkownik
  • 976 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 09 czerwiec 2011 - 12:24

Ja mam już AS II+ od ponad dwóch lat w kilku zbiornikach i nie żałuję w ogóle. Tak samo z Amazonią z ADA. Zawsze warto pod żwirek umieścić substrat podżwirowy albo jakieś kompletne podłoże jeśli chce się hodować rośliny w większych ilościach. Do słabiej oświetlonych zbiorników polecam actisubstrate (broń Boże pro+, nie mylić!) lub nutriplant (to jest to samo tylko jedne sprzedawane jako aquael a drugie jako diversa). To są podżwirówki więc na cienką warstwę 1-2 cm ww. podkładu kładziesz moskitierę (najlepiej gęstą, plastikową siatkę aby nie było problemów z przesadzaniem żadnej rośliny w przyszłości) a na to sypiesz min 4 cm drobnego 2-3 mm żwirku. Taka konfiguracja sprawdza się dobrze nawet w słabiej oświetlonych akwariacvh a rośliny cienioznośne ze sporym systemem korzeniowym jak zwartki, żabienice, strzałki, ludwigie, nadwódki, marsilea, nurzaniec odwdzięczą ci się pięknym i zdrowym wzrostem.

Pozdrawiam,
Emi

.: Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów :.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!