Skocz do zawartości

roslina wrośnięta w korzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie: jak wsadzić roślinkę żeby zakorzeniła się w korzeniu? wiem że trzeba przywiązać jakąś żyłką do korzenia ale jaką?

 

nie wiem co i jak i jakie roślinki można wsadzić w korzeń?

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu sprzedawał anubiasy wrośnięte w korzeń. Ja jakieś 5 miesięcy temu przywiązałem kilka sztuk do korzenia, rośliny się rozrastają no ale korzenie jakoś drewna nie oplatają... Nie wiem, może ponawiercać żeby kilka korzeni było w owym kawałku drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna żyłka wędkarska. Nie trzeba jej parzyć itd. Ja osobiscie kupilem to była zafoliowana :) Nitko do szycia po 2-3 tygodniach rozleci sie na kawałki i bedziesz musial od nowa przywiązaywać rosliny. Anubias napewno w pare miesiecy nawet po wypuszczeniu nowych korzeni ci się nie wrośnie. Przynajmniej u siebie tego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak i postaram się krótko ;)

-Żyłka--normalna wędkarska o średnicy-tak aby była jak najmniej widoczna i łatwo było ją zawiązać na korzeniu.Nie trzeba jej w niczym wyparzać ,tylko od razu ze szpulki na korzeń. :D

--Anubias i inne roślinki ,które wrastają w korzeń---ile im trzeba czasu aż wrosną.Ciężko jest to wyliczyć .Jest tak że juz po jednym miesiącu się pięknie ukorzenią ,a w innych przypadkach więcej im to czasu zajmuje.

Generalnie ciężko to wyliczyć.

 

Temacik---off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...