Skocz do zawartości

od kilku miesięcy problem z roślinkami


Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo czasu minęło od poszczególnych "zasadzek"? 2 tygodnie to krótko... U mnie było tak, że zanim roślinka ruszała musiała swoje odstać, najszybciej ruszyła hydrophila, najdłużej ruszała cryptocoryna - prawie miesiąc marniała i liście gubiła, aż wreszcie puściła nowe. Więc może jeszcze zaczekaj. Dziś przesadzałem alternartherę - taką zaglionioną całą dostałem w nitkach i z dziurami - to zauważyłem, że korzenie ona puściła na 3-4cm, a myślałem, że nic z tego nie będzie :) Jeśli chodzi o twardą wodę, to filtr powinien pomóc, a ja dolewam wody dystylowanej. Zanim zdecydujesz cokolwiek o odbłysnikach zaczekaj aż zamontujesz dodatkową świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma też 200 litrów,oświetlenie 120 wat i tak mało ,co2 butla+światło 12 godzin ,świetlówki zwykłe budowlane szkoda przepłacać i tak liczą się waty,podłoże żwir z budowy płukany,nawóz A1 Dailly+easy carbo=piękny efekt,moje akwa ma już trochę czasu i nie zajmuję się nim maniakalnie, brak czasu ,zawsze jest piękne,pilnuję tylko nawożenia.

ps.posiadam prawie te same rośliny co i Ty ale nie ma porównania,zaświeć im i te napowietrzanie usuń.jeszcze z czasów przerastania viewtopic.php?f=5&t=26481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...