Skocz do zawartości

czy te rosliny sa latwe w utrzymaniu?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam już ANUBIAS NANA na skałce wulkanicznej I GERIA DENSA x3 , takie znalazłem rosliny czy są ok do mojego podłoża mam prawdziwy żwirek drobny płukany

i lampa T8 20W

BACOPA MONIERI

BACOPA AMPLEXICAULIS

CERATOPHYLUM DEMERSUM

CERATOPTERIS CORNUTA

CLADOPHORA AEGAGROPHILA

CRYPTOCORYNE WILISI

LIMNOPHILA SESSILIFLORA

chyba ze coś innego jeszcze byście dodali czytam różne fora i jest mnóstwo roślin ale chodzi mi o to żeby nie trzeba do nich jakichś nawozów , specjalnej ziemi itp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podałeś tutaj roślinki łatwe i średnio łatwe w "uprawie".

Mógłbyś podać litraż akwarium i czy nawozisz jeśli tak to czym?

100l

nie niczym nie nawoże potrzebuje takich żeby mozna je bylo wlożyć do żwirku i żeby sobie rosły spokojnie

dzisiaj jeszcze dokupie żwirku bo zamalo mam

zwirek prawdziwy jak pisalem u gory

oswietlenie T8 20W

Potrzebuje sobie zrobic z jednej strony akwarium zielony kącik a zdrugiej będzie więcej przestrzeni dla rybek przydennych jak np bocje, otoski ,kiryski

dlatego chce 5duzych, jakies srednie i male na przód

duże juz mam moczarki x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim oświetleniu nie ma szans. Musiałbyś dołożyć jeszcze przynajmniej jedną 20W.

A co do ryb dennych to od razu zrezygnuj z bocji, rośnie do 30cm.

czytalem o roslinach ze niektore nie potrzebuja wiele swiatła, ale przeciez mogę zmienic na większą bo raczej sie nie da dolozyc jeszcze jednej do tego akwarium

a kto napisał ze kupuje bocje wspaniałą sa tez mniejsze odmiany przecierz

 

dzis kupiłem pare roslinek to zrobie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę roślin:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Powinny sobie dać radę na takim świetle bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

to pewnie wtopa będzie z niektórymi co kupiłem

zrobiłem zdjęcia tych roślinek co kupiłem napiszcie co to za roślinki i od razu jak coś to które nie podołają to wyciągnę

zrobiłem jeszcze zdjęcia dwóch kamieni powiedzcie czy one mogą być czy może coś przez nie jest nie tak

i jak ustawić te roślinki żeby to miało ręce i nogi narazie tak tylko powsadzałem

chce taki zakątek zieleni po jednej stronie a po drugiej prawie pusto z kamieniami lub jakims korzeniem

Tło bedzie czarne z okleiny

http://img84.imageshack.us/g/ttt002.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...