Skocz do zawartości

Jakie Podłoże wybrać do akwa 112L????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Mam pytanko do was jakie byście wybrali podłoże do akwa 112L. Będzie to akwa ogólne

 

1. JBL AquaBasis PLUS + JBL Manado + Piasek kwarcowy???

 

2. Aqua art Substrate II+ + Piasek kwarcowy???

 

3. Czy może jakieś inne proszę o inne dobre i sprawdzone propozycje :)

 

Proszę o porady oraz sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam pytanko do was jakie byście wybrali podłoże do akwa 112L. Będzie to akwa ogólne

 

1. JBL AquaBasis PLUS + JBL Manado + Piasek kwarcowy???

 

2. Aqua art Substrate II+ + Piasek kwarcowy???

 

3. Czy może jakieś inne proszę o inne dobre i sprawdzone propozycje :)

 

Proszę o porady oraz sugestie.

Warto by się bardziej sprecyzować,bo jeśli nie zamierzasz mieć w akwarium roślin,to szkoda pieniędzy.

Jeśli jednak przewidujesz w nim roślinki,to też istotną rzeczą jest,z jakiej półki jeśli chodzi o ich wymagania one będą.

Podaj jakieś informacje o zamierzanych roślinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twój post i tak mało danych w nim zawartych to zaczynasz przygodę z akwarystyką albo nie za bardzo się nią interesowałeś.

Na początek wybrał bym aquabasis oraz żwirek filtusa o granulacji 1,4-2 czemu? bo jbl manado ma okropny wygląd, zatwardza wodę i jest strasznie lekkie.

A ten żwirek ma super wygląd, granulację dobrą do rośliniaka i będzie tańsze niż manado.

Ostatnio stawiałem zbiornik właśnie na tym rozwiązaniu i muszę powiedzieć że jestem zachwycony. Rośliny super się sadzi w przeciwieństwie do manado.

Wygląd ma naturalny - w przeciwieństwie do manado no i jest tańsze.

Tu masz aukcję z tym żwirkiem http://allegro.pl/filtus-zwir-kwarcowy-2kg-warszawa-i1523047047.html

Jeśli masz więcej kasy to zainwestuj w pro soila, jest mało problematyczny dla mniej doświadczonych akwarystów i woda kryształ po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...