Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr gąbkowy podłączany do brzęczyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sean

sean

Zbanowany

• Zbanowany
  • 42 postów
  • LokalizacjaL.A.

Napisano 14 kwiecień 2011 - 22:23

Witam

Mam 100 litrowe akwarium. Posiadam pompke akwarystyczną czyli tak zwany brzęczyk. Kupiłem filtr wewnętrzny gabkowy i podłączyłem do brzęczyka. Czy taki filtr dorówna w działaniu filtrom wewnętrznym takim jak Aquael Fan-1 lub Fan-2??? Ten mój filtr gąbkowy jest sporawy, składający się z dwóch oddzielnych gąbek.

#2 ferdzio698

ferdzio698

Gaduła

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 22:28

W takim litrażu myślę, że może być ciężko samym takim filtrem. Co do filtrów wewnętrznych. Jeśli ma podobną wydajność i wielkość gąbki, to będzie porównywalny. W takim litrażu dobrze, gdyby była też filtracja biologiczna.
Akwarystyka to najlepsze hobby jakie w życiu miałem. Obecnie posiadam 25l z gupikami.

#3 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 22:28

Dorówna, co nie zmienia faktu że FAN1 czy 2 byłyby o wiele za słabe w tym litrażu.

Meow meow.

#4 JakPla

JakPla

Dyskutant

• Użytkownik
  • 206 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 14:50

Przy 100l warto pomyśleć już o jakimś dobrym filtrze , najlepiej zewnętrznym żeby nie gracił w akwarium.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy gdy wszystko działa, ale nikt nie wie czemu. Na politechnice uczymy się łączyć teorie z praktyką. Tu nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!