Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozpoznac czy czarna molinezja jest kotna?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 agnes

agnes

Małomówny

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 03 luty 2009 - 16:20

Witam!!!!

Mam 4 czarne molinezje i nie wiem jakiej sa plci :oops: ale jedna z nich jest wyraznie grubsza niz pozostale.Jesli nie bede wiedziala czy to kotna samiczka nie bede mogla w pore zareagowac i przeniesc ja do kotnika.Z tego co wiem to male kanibalki ;) i potrafia zjadac swe mlode jak gupiki.Prosze o rady!!!

#2 wielkopletw

wielkopletw

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1264 postów
  • LokalizacjaJeszcze Dalej Niż Południe xD

Napisano 03 luty 2009 - 16:28

samce posiadają gonopodium (przekształconą płetwę odbytową) i są smuklejsze.
samice są większe i grubsze ;)

#3 Lukas

Lukas

Swojak

• Użytkownik
  • 555 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 luty 2009 - 16:48

Jak samica jest w ciąży to ma wyraźnie zaokrąglony brzuch i jest niespokojna. U mnie tak było.
Dołączona grafika

Jeśli macie pytania co do pielęgnic to pomogę.

Zanim zapytasz skorzystaj z opcji szukaj!

NIE UDZIELAM POMOCY NA GG!

#4 mei

mei

Nie przegadasz

• Użytkownik
  • 1675 postów

Napisano 03 luty 2009 - 16:56

Co do rozróżnienia płci to już koledzy Ci odpowiedzieli. Natomiast jeśli chodzi o samo utrzymanie narybku to moim zdaniem jeśli masz warunki do hodowli i możliwości sprzedania lub oddania młodych to ok. Jeśli nie,to po pewnym czasie okaże się, że przez dbanie i chuchanie, w akwarium zrobi ci się zupa rybna ;)

#5 termit11

termit11

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 03 luty 2009 - 17:53

Samica będzie powoli stawała się grubsza i grubsza... będzie o wiele grubsza od sama... tak najłatwiej rozpoznać... a co do terminu porodu no to ciężko wyczuć...
Akwarium 112 l

Obsada:
12 x bystrzyk ozdobny
6 x danio czerwony
6 x danio pręgowany
1 x bojownik sjamski
4 x kirysek pstry
2 x otocinklus
2 x glonojad zbrojnik
2 x molinezja księżycowa
3x gupik

#6 agnes

agnes

Małomówny

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 03 luty 2009 - 19:12

dzieki za pozyteczne rady,tyle ksiazek przeczytalam ale w zyciu wyglada to inaczej :).Juz twraz wiem ze mm jedna kotna samiczke i cos mi sie wydaje ze niedlugo bedzie sie kocila :D .Jest bardzo gruba,powiedzialabym nawet ze jej brzuch jest wiekszy od jej calego tulowia hi hi.Niepokoi mnie tylko to ze wisi jej jakis bialy frendzelek z odbytu,raczej akurat One maja odchody zblizone do jasnego brazu.Wiec co to jest,czy to juz sie zaczyna?No i jest strasznie pobudzona plywa po calym akwa jak szalona ;)

#7 Lukas

Lukas

Swojak

• Użytkownik
  • 555 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 luty 2009 - 20:10

Hej a możesz dać jej zdjęcie?
Dołączona grafika

Jeśli macie pytania co do pielęgnic to pomogę.

Zanim zapytasz skorzystaj z opcji szukaj!

NIE UDZIELAM POMOCY NA GG!

#8 agnes

agnes

Małomówny

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 03 luty 2009 - 20:55

przykro mi ale meza nie ma jest w delegacji a ja nie wiem ja sie podlancza aparat do laptopa,wiem tylko ze powinien byc jakis kabelek :oops: ale nie moge go znalezc hi hi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!