Skocz do zawartości

twarda/miękka woda kwaśna/zasadowa woda ?


Rekomendowane odpowiedzi

chciałam się zapytać o domowe zasady zmieniania parametrów wody. Wiem, że korzenie zakwaszają wodę, i jestem ciekawa, czy kokos też ma takie właściwości?? Przez zagotowanie wody wytrącają się z niej: wapń i magnez, czy wtedy woda jest miększa i czy nie ma żadnych przeszkód przed wlaniem jej do akwarium? Czytałam o tym, że przy podmianie wody dobrze jest mieszać wodę o różnych twardościach. Co wy na to? Jak sprawić, zeby woda była twardsza, bądż też bardziej zasadowa? Chcę unikać chemii zarówno przez ich wpływ na te cudowne stworzonka pływające w akwarium jak ze względu na cenę preparatów ;) co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam się zapytać o domowe zasady zmieniania parametrów wody. Wiem, że korzenie zakwaszają wodę, i jestem ciekawa, czy kokos też ma takie właściwości?? Przez zagotowanie wody wytrącają się z niej: wapń i magnez, czy wtedy woda jest miększa i czy nie ma żadnych przeszkód przed wlaniem jej do akwarium? Czytałam o tym, że przy podmianie wody dobrze jest mieszać wodę o różnych twardościach. Co wy na to? Jak sprawić, zeby woda była twardsza, bądż też bardziej zasadowa? Chcę unikać chemii zarówno przez ich wpływ na te cudowne stworzonka pływające w akwarium jak ze względu na cenę preparatów ;) co poradzicie?

 

Najpierw pytanie jakie parametry masz, a jakie chcesz uzyskać. Jakiej wielkości jest zbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś chciał podnosić parametry takie jak twardość i Ph ale oczywiście nei ma nic prostszego bo wystarczy dać wapienie do akwarium i muszle i po kłopocie większy problem jest z obniżaniem parametrów Filtry Ro dają nam miękką wodę wlady torfowe i wymieniacze Jonowe jak Kationit Korzenie robią tylko subtelne poprawki które tak naprawdę się nie liczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zajmuję się hodowlą pyszczaków, a te ryby wymagają takich parametrów. Oczywiście pyszczaki dostępne w sklepach tolerują również trochę niższe pH oraz wyższą twardość, lecz ryby które posiadam w większości są z odłowu a więc muszę trzymać parametry przynajmniej podobne do jeziora Malawi. Ale to tylko dla moich rodzynków :mrgreen: , w reszcie zbiorników, aż tak bardzo nie muszę tego kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wodę przepuszczam przez RO, żeby zbić twardość i aby podwyższyć pH dodaje do wody NaHCO3. (soda oczyszczona). Oczywiście RO mieszam najpierw z kranovitą, tylko przy stosowaniu NaHCO3,bezwzględnie woda w kranie musi mieć NO3 równe 0, inaczej ta metoda nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu-gadu, a ja dalej nic nie wiem. Mam zamiar kupić sobie zestaw testerów, czytam teraz dużo o parametrach wody potrzebnych moim rybom, zwłaszcza zwwracam uwagę na sumiki szkliste, dla nich chcę zrobić jak najlepsze środwisko wodne w moim akwarium (112l). Najbardziej mi zależy na tym, jak zmieniać twardość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu-gadu, a ja dalej nic nie wiem. Mam zamiar kupić sobie zestaw testerów, czytam teraz dużo o parametrach wody potrzebnych moim rybom, zwłaszcza zwwracam uwagę na sumiki szkliste, dla nich chcę zrobić jak najlepsze środwisko wodne w moim akwarium (112l). Najbardziej mi zależy na tym, jak zmieniać twardość wody.

 

Chłopaki się rozpisali.Troszkę wyższa szkoła jazdy

Ja ponowię pytanie kolegi:Jakie parametry wody masz a jakie chcesz uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...