Skocz do zawartości

Koszt akwarium u szklarza


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie normalnie szczęka opada :!:

 

Chciałem zrobić akwa u szklarza w moim mieście, a dokładnie standardowe akwarium 63L (100x30x35). Cel był taki żeby akwa zrobić na miejscu w mieście, a oświetlenie i resztę zakupić na znanym polskim serwisie aukcyjnym.

 

Myślałem że będzie to dużo tańsze rozwiązanie (wysokie koszty wysyłki przy wysyłce z aukcji), lecz byłem w błędzie :!:

 

No i się okazało, że koszt takiego akwarium przy szkle o grubości 5-6mm to jakieś 150-170zł :!::evil::o:shock:

 

To kompletne akwarium z pokrywą i kosztami wysyłki można zamówić na aukcjach w tej cenie.

 

Zdecydowałem się na zakup samego akwarium w sklepie w moim mieście, tanie to rozwiązanie też nie jest (80zł)ale jest współmierne z zamówieniem samego akwa razem z kosztami wysyłki z aukcji, a co najważniejsze łatwiej reklamować w razie przecieków itd ...

 

Kurcze czy to musi być takie drogie? Rozumiem że każdy chce zarobić ale kurcze czemu przebitki są aż tak duże?

 

Jeżeli chodzi o robociznę, to wszędzie wygląda tak samo, że przyjmują zamówienia na same akwaria raz na dwa tygodnie i wykonują je w jeden dzień. Więc w żaden sposób nie przeszkadza to szklarzowi w robieniu innych rzeczy w zakładzie. Specjalnie dla mnie nie musi przestawiać maszyn, narzędzi itd .... więc skąd takie wielkie koszta?

 

Na koniec zapytałem się o koszt akwarium 200L, i tutaj zostałem położony na łopatki :!: Uwaga koszt 470-500zł :!: Oczywiście we wszystkich przypadkach mówię o szkle typu float a nie opti white i oczywiście bez pokrywy.

 

Próbowałem to sobie tłumaczyć tym, że może za mała konkurencja w Pile jest, ale jest dużo zakładów. A może się zkrzykneli i pougadywali jakoś. Nie wiem jak jest ale ceny szokują ...

 

Jak wygląda sprawa u Was w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwaczny szklarz.

 

Ja u siebie w Łodzi zamawiałem u naszego chyba najpopularniejszego szklarza ostatnio akwarium 27*27*27 cm, 20 litrów niecałe. Szkło normalne, float 4 mm, silikon czarny, odbiór był za 3-4 dni(nie pamiętam), kosztowało 17 zł. Musze przyznać, że myślałem że coś nie gra, ale szkło bez rys, silikon równo położony, cud miód za tę cenę. Ludzie u niego robili duże akwaria i tak samo wszyscy zadowoleni, a cena to mniej więcej wychodziło 1 zł za litr(u mnie wyszło jak widać mniej, ale szkło cieniutkie)

 

Mozliwe że dlatego właśnie to jest ten szklarz najpopularniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...