Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy parametry wody i oświetlenie są ok????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 frutka

frutka

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 15:40

Witam
Mam akwarium 280l (120X55X44), filtr Fluval 303 zewnętrzny, wewnętrzny Aquael turbinowy, 2 lampy aqua-glo 40W i sun-glo T8. Zmierzyłam wczoraj parametry i wyszły takie:
NO3 - 40
NO2 - 1,0
twardość - 120
alkaiczność całkowita - 0
pH - 6.0
Czy oświetlenie jest odpowiednie?
Czy parametry wody są właściwe?

W akwarium są 4 skalary - chce dokupić z 4szt skalara, 6 otosków, 4kiryski i 15 hokejówek. Miesiąc temu całkowicie wymieniałam wodę i wtedy pojawiły się okrzemki a wraz z nimi woda zaczęła mętnieć. Wymieniłam ok. 20% wody, jest duża poprawa ale okrzemki są nadal a woda nie jest klarownie czysta.
Moje pytanie brzmi jak mam sobie z tym poradzić? I jak często w takim litrażu podmieniać wodę? Dzięki za pomoc

#2 jachaja5

jachaja5

Maniak

• Użytkownik
  • 826 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 00:46

Witam
Mam akwarium 280l (120X55X44), filtr Fluval 303 zewnętrzny, wewnętrzny Aquael turbinowy, 2 lampy aqua-glo 40W i sun-glo T8. Zmierzyłam wczoraj parametry i wyszły takie:
NO3 - 40
NO2 - 1,0
twardość - 120
alkaiczność całkowita - 0
pH - 6.0
Czy oświetlenie jest odpowiednie?
Czy parametry wody są właściwe?

W akwarium są 4 skalary - chce dokupić z 4szt skalara, 6 otosków, 4kiryski i 15 hokejówek. Miesiąc temu całkowicie wymieniałam wodę i wtedy pojawiły się okrzemki a wraz z nimi woda zaczęła mętnieć. Wymieniłam ok. 20% wody, jest duża poprawa ale okrzemki są nadal a woda nie jest klarownie czysta.
Moje pytanie brzmi jak mam sobie z tym poradzić? I jak często w takim litrażu podmieniać wodę? Dzięki za pomoc

azotyny NO2-albo za wysokie, już 0,5mg/l jest trujące dla większości gatunków,albo źle zrobiłaś test.
azotany NO3-należy utrzymywać na poziomie górnym 25mg/l
oświetlenie może być, przy podawaniu CO2 wskazne przynajmniej 0,5 W/l.
Jeśli faktycznie potwierdzisz te parametry Co masz to zrób podmianę połowy wody i staraj się utrzymywać te parametry w normie to równowaga biologiczna w zbiorniku ustabilizuje się .

#3 natalia_s96

natalia_s96

Bywalec

• Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaPołaniec

Napisano 11 listopad 2010 - 13:13

a jakie masz te testy??
Jeśli paskowe to one często oszukują lub są niedokładne :D

#4 frutka

frutka

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 13:44

Przed chwilą zrobiłam ponowny test wyniki wyszły takie
NO3 - 40
NO2 - 0
Twardość - 120
Alkaliczność - 80
pH - 6.0

nie robiłam podmiany wody od ostatniego testu

testy paskowe Tank Guard

#5 jachaja5

jachaja5

Maniak

• Użytkownik
  • 826 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 14:48

Przed chwilą zrobiłam ponowny test wyniki wyszły takie
NO3 - 40
NO2 - 0
Twardość - 120
Alkaliczność - 80
pH - 6.0

Jeśli nie podajesz CO2 to na pozbycie się wysokich azotanów NO3-40 i okrzemek pomoże wprowadzenie roślin pływających o szybkim wzroście,jest to dlatego skuteczne że rośliny takie typu pistia ,ceratopteris,nawet rzęsa czy wgłębka wykorzystują też CO2 z powietrza atmosferycznego przez co nie są aż taką konkurencją dla roślin zanurzonych .Pozostałe parametry powyżej masz w normie.

#6 Pb98

Pb98

Dyskutant

• Użytkownik
  • 150 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 15:49

Jest ok, tylko azotan ( NO3 ) jak mówi jachaja5, pomoże wprowadzenie roślin pływających, lub po prostu moczarki
Pozdrawiam, Pb98.

>>>MOJE IWAGUMI<<<

#7 frutka

frutka

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 11:18

CO2 nie podaje ale wprowadzam roślinki. Dziękuje Wam bardzo za pomoc. Pozdrawiam

#8 Essa

Essa

Dyskutant

• Użytkownik
  • 272 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 12 listopad 2010 - 13:30

Frutka jeśli posiadasz filtr zewnętrzny to wpakuj do niego zeolit i taki fajny wkład JBLa Ammo Ex. 3 torebki kosztują 16 zł
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

— Paulo Coelho

60 L
120 L

W najbliższym czasie 54 L Krewetkarium + Neony Inessa

#9 Pb98

Pb98

Dyskutant

• Użytkownik
  • 150 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 13:51

Essa, przeczytaj pierwszy post w tym temacie.
Pozdrawiam, Pb98.

>>>MOJE IWAGUMI<<<

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!