Skocz do zawartości

[200] Zieleniak Aktualizacja str.12, 30.10.2012


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natalia1984, cudze chwalisz a swojego nie znasz ;)

 

Krewety są szybkie :) więc one (w razie ataku) wskoczą w jakąś górę :)

no ale wiesz, przy tęczankach i tetrach krewetki maja pełen chillout, w ogóle się nie chowają czy coś, a jak gurami by je podskubywał to maluchy nie będą chciały wyjść z ukrycia.

Przy ramirezach albo kakadu też krewetki niby mogą być, ale się ich już potem nie widzi bo się kitrają po mchach :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Im dłużej oglądam Twoją aranżacje tym bardziej mnie ona denerwuje. Sam bym chciał coś takiego mieć w domu:P.

A pomysł ze stadem tetr w większej grupie powinien wyglądać super. Ja miałem sentyment do z kap lopezów i do jednego bojka CT ale dla dobra ogółu sprzedałem te rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musze się pochwalić... rotala pierwszy raz mi się wybarwiła :D:D co prawda kolory w rzeczywistości są mniej intensywne niż na zdjęciu, ale do tej pory zawsze była cała zielona

Poza tym jak widać niedługo trzeba będzie powalczyć z nożyczkami, bo dzicz się z lewej strony zrobiła

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

A co do zmiany obsady, to gość ze sklepu mi obiecał, że przywiezie jakieś ładne, więc dodam jeszcze około 10 Tetr

 

a tutaj parę fotek. Nie wrzucam bezpośrednio, bo potem strona się długo ładuje

http://img850.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=obraz002ny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozmieniało się u mnie trochę. Dzicz była taka czyścikiem magnetycznym przejechać nie można było 8-), ale zmusiłem się w końcu i powalczyłem możyczkami.

 

Mech w całości przesunąłem do tyłu. Wywaliłem całą heteranterę i hydrocotyle, bo i tak ich nie było widać a pchały mech na szybę.

Rotala przycięta na wysokośc 5cm dopiero co zaczęła odbijać Zrobiło się nieco łyso i nie mam pomysłu jak to poprawić :roll:

Teraz muszę chwilę poczekać aż znowu wszystko podrośnie aż nie będzie widać, że ucięte "od czapy". Jak Rotala urośnie to będzie zrobiona górka podobna do takiej jaka była wcześniej.

Najtrudniejsze dla mnie jest wyhodowanie trawniczka, ale jak teraz Lilaeopsis dostanie światłem to nie ma bata żeby się nie rozrósł- wcześniej rósł w półcieniu i cieniu, więc teraz powinien nieco przyspieszyć.

 

Co9 do obsady to posłuchałem rad i oddałem tęczanki a kupiłem 15 tetr czarnych- razem mam ich 21. Na razie małe ale jak podrosną to będą ładnie wyglądać

 

Wcześniejsza wersja mi się bardziej podobała, ale co zrobić... kiedyś trzeba było to ogarnąć bo ryby miały do dyspozycji ze 20 litrów wody ;)

 

oto auktualka

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziks szczerze mówiąc to mnie też :)

ale to było w odległych czasach kiedy "jeszcze mi się chciało", a teraz mi się co raz mniej chce grzebać przy akwarium- taka pogoda a tu trzeba c najmniej godzinę poświęcić żeby to miało ręce i nogi.

Chciałbym teraz coś co wolniej rośnie... myślę nawet o zrobieniu mcharium w tej 200 żeby tylko podmieniać wodę, bo w zasadzie już teraz tak robię.. podmiana raz na trzy :lol: tygodnie i jest gitarra, ale bez cięcia jest brzydko, a mech to sobie rośnie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

Dawno nic nie pisałem, to podzielę się przemyśleniami, a co ;)

Tak jak już wspominałem straciłem ochotę do zabawy w akwarium, dlatego przemyślałem sprawę i żeby całkowicie go nie likwidować, zrobię sobie zbiornik jak najmniej "obsługowy", czyli żeby nie trzeba było dużo przycinać a wystarczyło umyć szyby i podmienić wodę.

 

Jako, że wyobraźni za bardzo nie mam i w głowie nie widzę gotowego efektu to zrobiłem sobie projekt w photoshopie.

Wiem, że nie wygląda naturalnie, ale dla mnie obraz z PS'a to to samo, co dla kogoś z wyobraźnią szkic na kartce, więc efekt ma być tylko zarysem do czego będę dążył :)

 

pierwsze zdjęcie to obecny stan po gruntownych porządkach, czyli jak widzicie sporo pracy przede mną, no i oczywiście czasu żeby to wszystko zaczęło przypominać wyglądem akwarium ze zdjęcia na dole, choć zdaję sobie sprawę, że takiego trawnika to się w życiu nie dochowam

 

Aktualizacja za miesiąc albo dwa :lol:

Pozdrawiam :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Dawno mnie tu nie było ;)

Wstawiam aktualkę... Jak widać wystrój poszedł w zupełnie innym kierunku niż to co sobie kiedyś tam wymyśliłem.

Powolutku moje akwarium odżywa, ale przez prawie cztery miesiące był tam syf niesamowity! :evil:

Może teraz będzie już tylko lepiej.

 

Planuję jeszcze parę zmian, ale nie wiem co z tego wyjdzie, więc czas pokaże

Pozdrawiam

 

aktualka

 

Dołączona grafika

 

Widok z lewej strony

Dołączona grafika

 

i od strony prawej

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale z moją pomysłowością to ma niewiele wspólnego, a tym bardziej "układ trójkątny" wyszedł przypadkiem :lol::lol: ale cieszę się, że się podoba

 

co to za roślinka która jest na samym środku w drugim planie?

Pelia (Monosolenium tenerum ),

chyba że pytasz o drugi plan widoczny na fotce z lewego boku to jest to taiwan moss posadzony na kamieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...