Skocz do zawartości

Choroba w stawie


pixell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że nie jest to za dobry dział na ten temat ale mam pewien problem. Mam staw i dziś łowiąc ryby zauważyłem, że u jednej z pośród złowionych występują następujące objawy: z pod łusek wypływa taka jak by galareta z dodatkiem krwi. Wg mnie jest to posocznica ale nie mam pewności. Tak więc prosił bym o ewentualną pomoc za którą z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś żeby ryba miała wzdęty brzuch lub wysadzone oczy, jakieś widoczne ślady na ciele np.wrzody?

Jeśli tak to muszę Cie zmartwić . . . posocznicę jest bardzo ciężko wyleczyć, lekarstwa są drogie a efekt ich używania pozostawia wiele do życzenia, jedynym ratunkiem tego akwenu jest osuszenie, wybranie wszystkich ryb zasypanie zbiornika wapnem palonym i ponowne zalanie.W praktyce jest to choroba nieuleczalna . . .

Dodam że choroba ta atakuje ryby osłabione na skutek źle prowadzonej hodowli bądź przerybienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość leczenie przewlekłej formy posocznicy wywołanej przez bakterie za pomocą antybiotyków.Wiem także że istnieje ostra forma posocznicy ryb karpiowatych wywołanej przez wirusa ale występuje przeważnie na wiosnę,nieuleczalna z tego co słyszałem 100% karpiowatych ginie.Wiesz co, wpisz sobie w Google "posocznica karpi" i szukaj coś aktualnego na temat leczenia,antybiotyków i się rozeznasz to do weterynarza.

W sklepach akwarystycznych to dawniej do oczek były na to: baktopur direct (sera) , cyprinopur( ten drugi wspomagający leczenie.Aktualnie nie wiem czy jest coś nowego.

Pytałem Cie o drapieżniki bo rany zadawane rybą często infekują i przypominają rozmaite choroby,a tu ryby niby chore a na wędkę wzięły czyli żerują.Zrób może test ph wody,padało dużo, być może trzeba z wapnować staw,tylko z rozwagą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...