Skocz do zawartości

Jakie Ph ma być w akwarium z gupikami?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam donżąc do doskonałości mego akwarium napotkałem pewien dylemat dlatego pisze o tym na tym forum a dokładnie Jakie Ph ma być w akwarium z gupikami? :help:

I jaka temperatura aby ryby mogły urodzić narybek a propo ph wykonałem już testy wyszło 7.5 czy to dobrze?

 

Ps;Testator do ph kupiłem za 6.50 zł czy to nie za tano czy ten wynik był prawidłowy ???

 

Bardzo bym prosił o pomoc będę wdzięczny

 

Anija: Gupiki, a nie g"ł"upiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna temperatura to 20-23°C (pH ok. 7), rasowe odmiany są bardziej wrażliwe i wymagają wyższej temperatury (nawet do 27 °C). Zalecana twardość wody to >11°N, a pH 6,5-8. Woda powinna zawierać dodatek niewielkiej ilości soli akwarystycznej, która zabija pierwotniaki oraz reguluje przemianę materii ryb. ;) Coś jeszcze :?:;) Jak na tester ph nie jest drogi ale skoro jest w sprzedaży to powinien dobrze ph pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozmnażania gupików najlepsza jest temp. 24 stopni.Ph 7,5.Oczywiście pewne odchyłki

dopuszczalne ale w praktyce tak to wygląda u mnie.Jeśli ktoś hoduje jak ja to może ci coś dopowiedzieć.Teorii nie czytałem ale wierze,że jest podobnie jak kolega powyżej napisał.Soli oczywiście nie syp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie syp soli ;) Takie ph jest dobre. Czytając że ,,do rozmnażania gupików najlepsze jest..." troche mnie śmieszy, gupiki można zaadaptować do wody morskiej rozmnożą się w słoiku :) ph ( są z ameryki łacińskiej) lubie powyżej 7. temperatura od 18C (choć żle znoszą) do 35C. Raz przez przypadek pogrzałem wodę do tej temperatury :( ale nie prubuj tego.

Samica urodzi w 21C ale może jej to przyjść trudno, najlepiej do rodzenia 26-27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól tylko pogarsza wodę w akwarium. Nie syp soli :!:

Mogę prosić o wytłumaczenie w jaki sposób pogarsza wodę?

Owszem, duży dodatek niekorzystnie wpływa na rośliny i niektóre ryby, ale szczypta na pewno nie zaszkodzi - szczególnie gupikom.

przydał też by sie też glonojad ale ni koniecznie

Wszystkie "glonojady" nie nadają się do takiego litrażu.
Bzdura. Zaczynając od kilku gatunków otosków, poprzez rzeszę innych małych zbrojnikowatych , kończąc na krewetkach i np. zmienniakach wcinających niektóre glony nitkowate.

 

Co do temperatury, najlepiej nie mniej niż 25C.

Jak chodzi o ph i twardość, to gupiki [nie rasowe] można przyzwyczaić do praktycznie każdych wartości. Zadbaj o niski poziom związków azotu. Gupiki wytrzymają wiele, ale w wodzie lepszej jakości będą się lepiej czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...