Skocz do zawartości

Brzanki


Kamillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej nie karmić żywymi pokarmami.

Mrożonki 2, najwyżej 3 razy w tygodniu, po kostce.

Suchych właśnie też w miarę dużo, ponieważ brzanki sumatrzańskie są ogólnie wszystkożerne ale mają duże zapotrzebowanie na pokarmy roślinne, ich dieta powina wyglądać tak:

70% pokarmy roślinne, 20% pokarmy wieloskładnikowe a 10% pokarmy wysokobiałkowe.

Trzeba zapewnić im też troszkę glonów, ponieważ zawsze sobie podskubią i na dobre im to wyjdzie.

Trzeba również zainwestować w pokarmy ze spiruliną, która tania niestety nie jest, najlepiej Super Forte, Płatki spirulinowe oraz SpiruTabin (Tropical). Brzanką podajemy również różnego rodzaju granulaty, np. Vitality-Color granulat, wybarwiający pokarm z Tropicala. Seria Tetry (TetraPro, TetraPro Color, TetraPro Vegetable) również jest bardzo dobra, którą z czystym sercem polecam.

No i pozostają różnego rodzaju tabletki, soczewki i wafelki - np. Vitabin roślinny i zwykły z Tropicala, Algae Wafers z Hikari (moje brzanki zabijają się o nie, bardzo polecam.)

Trzeba dla uzromaicenia podawać im np. sparzone mlecze, pokrzywy, sałatkę, kaszkę kuskus itp.

Możesz podawać też wołowinę. W sprzedaży jest również produkt Tetry -Fresh Delica, np. ochotki - moje brzanki to uwielbiają, tylko nie wolno podawać ich za często bo są tłuste i można doprowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych.

Jeden dzień głodówki w tygodniu też trzeba wprowadzić.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak przygotować poszczególne przepisy napisz tutaj.

Jaki piekny podział procentowy. Sądze że z poradnika Tropicala ;) Jeżeli chodzi o mrożonki to można spokojnie dawac nawet codziennie ale nie ma to byc nic cieżkiego.

Co do sałaty:

Tak, oczywiście, tylko żeby był młody, ładny, (najlepiej ze środka sałaty) i bez żadnych skaz typu przebarwienia, zbrązowienia itp.

Nie wiem jak wyobrazasz sobie wyjecie liscia z sałaty i bezpośrednie podanie go rybom. Na logike: czy nie bedzie za twardy , za cieżkostrawny i zbyt "brudny" ?

Liśc sałaty trzeba przez podaniem sparzyc lub zamrozić ew. i to i to. Do tego nie podaje sie całego liścia ale liść bez "nerwu" czyli bez środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale widzę , że brzanka jest chyba trochę bardziej doświadczona w hodowaniu ich :roll:

 

"Sorry"? Co ten post w ogóle wnosi do tematu ? Skad to stwierdzenie ? Żenada

 

Jeżeli chodzi o sałate to od lat ją podaje i wiem w jakiej formie nalezy to robić

 

Atreyu: Wnosi tyle ile ten, czyli niewiele - nawet po dopisaniu fragmentu o sałacie. Kontynuowanie dyskusji nie związanej z tematem zakończy się niemiło dla wszystkich jej uczestników. Proszę skupić się na temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale widzę , że brzanka jest chyba trochę bardziej doświadczona w hodowaniu ich :roll:

 

"Sorry"? Co ten post w ogóle wnosi do tematu ? skąd to stwierdzenie ? Żenada

 

Jeżeli chodzi o sałate to od lat ją podaje i wiem w jakiej formie nalezy to robić

 

Atreyu: Wnosi tyle ile ten, czyli niewiele - nawet po dopisaniu fragmentu o sałacie. Kontynuowanie dyskusji nie związanej z tematem zakończy się niemiło dla wszystkich jej uczestników. Proszę skupić się na temacie.

 

Bardziej mi chodzi o podawanie mięska :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...