Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brzanki

• Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:45

Pomóżcie mam akwa 112l i trzymam w nim brzanki sumatrzańskie od jakiegoś czasu zauważam , że jedna samica pływa z otwartym pyszczkiem i jakby nie mogła go zamknąć :help:

#2 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:46

Stary u ryb to chyba normalne :) Podaj litraż, obsadę, parametry wody, osprzęt itd.

#3 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:51

Akwarium 112l , obsada 13 brzanek sumatrzańskich , 5 brzanek mszystych , 2 kiryski pandy , 2 zbrojniki niebieskie , sprzęt żarówka żarowa 15 watt, grzałka firmy aquarel 50 watt , pompka aqua szut turbo (N) 550. Czyli co jakiś czas przechodzi??

#4 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:52

hmmm... A jakie masz parametry wody drogi kolego?

#5 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:54

11°n, pH 7,5 więcej parametrów nie pilnuję :oops:.

Nie mam się o co martwić ?? :?:

#6 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:57

Ojojoj. To musisz pilnować :) Udzielam Ci upomnienia :D słuchaj co do tego rozdziawionego pyszczka, też kiedyś miałem brzanki, dwie, jak jeszcze nie wiedziałem, że nie trzyma się ich w 25L xD i jedna z nich też tak często miała rozdziawiony pyszczek. Sądzę, że nie jest to powód do niepokoju.

Aha. byłbym zapomniał, jesteś pewny, że taka obsada może być? Bo tak delikatnie mi się wydaje, że trochę tego za dużo. No, ale ja nigdy nie jestem pewien na 100% :mrgreen: Niech ktoś inny się wypowie na temat obsady.

http://www.superakwa... ... id396.html

#7 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:58

To fajnie będę mógł spać spokojnie ^^

#8 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4769 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazoweicki

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:59

To zależy może od początku tak miała kiedyś zakupiłem brzanki smutrzańskie które miary przez cały czas otwarty pysk i nim nie poruszały tzw. wada genetyczna

#9 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:00

Nie od dzisiaj tak z nim pływa.

#10 nazoo

nazoo

Bywalec

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:01

W szczególności, a raczej obowiązkiem twoim to wymienić tą żarówkę na świetlówkę ewentualnie, jeżeli ta żarowa to zwykła to na energooszczędną emitująca światło dzienne tzw. daylight. Żarowa żarówka daje kolor żółty, barwa ciepła!! a w akwarium potrzebujesz barwy zimnej!! A ta rybka jest zszokowana że na tak duży litraż masz taką żarówkę i jej pyszczek opadł :P

#11 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:01

Tak. Ale dla świętego spokoju mojego i Twojego, skonsultuj jeszcze z jakimś użytkownikiem, czy nie masz za dużo rybek w akwa. BO ja nie jestem pewien. O, dobry trop. Być może ona też jest "wadliwa". Dobra myśl Errykz. Aha, od dzisiaj. I tak w sumie wydaje mi się, że to nic groźnego.

#12 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:03

Zobaczę co jutro będzie.

#13 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4769 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:03

W tej sytuacji te ryby żyły u mnie przez jakiś rok nawet spore urosły ale potem z nie wiadomo jakiego powodu padły

#14 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:05

Może temperatura podskoczyła. Jeżeli u brzanek temperatura podskoczy wyżej niż ta max. dla nich tam jest chyba 26*C ( ale nie jestem pewny:D ) to są poddatne na różne choroby, może dlatego Ci padły.

#15 Erni-lee

Erni-lee

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4769 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:07

Gdy byś widział jak pobierały pokarm :lol: Normalnie go tak jakby wsysały
A co do tej brzanki kolegi daj fotkę to dużo zmieni bo nie ma co gdybać

#16 Marcin!991

Marcin!991

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 677 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:09

Dokładnie daj fotkę:) errykz a może one zdechł z przejedzenia? Moja koleżanka opiekowała się parę dni ukochanymi rybkami jej taty. :mrgreen: i odpadło wieczko od pokarmu xD Ona tego nie wyłowiła i rybki popadały z przejedzenia xD Opowiadała mi taką historię kiedyś :) Możliwe to?

#17 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 06 sierpień 2010 - 08:34

Brzanki są zbyt szybkie by zrobić im zdjęcie :roll: Dalej tak pływa to wygląda tak jakby chciała coś wypluć.

#18 ArcySko

ArcySko

Swojak

• Użytkownik
  • 471 postów
  • Lokalizacjakrzeszów (k. Suchej Beskidzkiej)

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:05

mym skromnym zdaniem to normalne i nie jest powodem do niepokoju choćby cały czas tak sobie pływała ;) powinieneś dokupić kilka kirysków ;) według mnie nie masz przepełnionego akwarium ale pamiętajmy że to tylko moje zdanie ;)

#19 brzanka12

brzanka12

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 747 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 11:35

Marcin!991 - Jak nie byłeś pewny co do tej temperatury to się myliłeś ponieważ - jeśli w akwarium, w którym pływają brzanki, temperatura spadnie poniżej 21, 22 *C to wtedy są o wiele bardziej podatne na pleśniawkę, zwłaszcza w wyniku podszarpanych płetw (walki o panienki i hierarchia) ;)
Wiem to z własnego oglądania. ;)
Mówią, że historia zachodu zapisana została w siodle, ale nikt jeszcze nie słyszał opowieści płynącej z głębi serca konia. Mustang to dusza zachodu..[...] Mustang z Dzikiej Doliny
"Ten, kto dosiadł konia dosiadł wiatr"

#20 Kamillo

Kamillo

Małomówny

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:48

Są może jakieś specjalne pokarmy dla brzanek bo jak na razie karmię je uniwersalnym pożywieniem :D Coś żeby miały lepsze kolory itp. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!