Skocz do zawartości

Brzanki


Kamillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 112l , obsada 13 brzanek sumatrzańskich , 5 brzanek mszystych , 2 kiryski pandy , 2 zbrojniki niebieskie , sprzęt żarówka żarowa 15 watt, grzałka firmy aquarel 50 watt , pompka aqua szut turbo (N) 550. Czyli co jakiś czas przechodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. To musisz pilnować :) Udzielam Ci upomnienia :D słuchaj co do tego rozdziawionego pyszczka, też kiedyś miałem brzanki, dwie, jak jeszcze nie wiedziałem, że nie trzyma się ich w 25L xD i jedna z nich też tak często miała rozdziawiony pyszczek. Sądzę, że nie jest to powód do niepokoju.

 

Aha. byłbym zapomniał, jesteś pewny, że taka obsada może być? Bo tak delikatnie mi się wydaje, że trochę tego za dużo. No, ale ja nigdy nie jestem pewien na 100% :mrgreen: Niech ktoś inny się wypowie na temat obsady.

 

http://www.superakwarium.pl/brzanka-sum ... id396.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności, a raczej obowiązkiem twoim to wymienić tą żarówkę na świetlówkę ewentualnie, jeżeli ta żarowa to zwykła to na energooszczędną emitująca światło dzienne tzw. daylight. Żarowa żarówka daje kolor żółty, barwa ciepła!! a w akwarium potrzebujesz barwy zimnej!! A ta rybka jest zszokowana że na tak duży litraż masz taką żarówkę i jej pyszczek opadł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale dla świętego spokoju mojego i Twojego, skonsultuj jeszcze z jakimś użytkownikiem, czy nie masz za dużo rybek w akwa. BO ja nie jestem pewien. O, dobry trop. Być może ona też jest "wadliwa". Dobra myśl Errykz. Aha, od dzisiaj. I tak w sumie wydaje mi się, że to nic groźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie daj fotkę:) errykz a może one zdechł z przejedzenia? Moja koleżanka opiekowała się parę dni ukochanymi rybkami jej taty. :mrgreen: i odpadło wieczko od pokarmu xD Ona tego nie wyłowiła i rybki popadały z przejedzenia xD Opowiadała mi taką historię kiedyś :) Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mym skromnym zdaniem to normalne i nie jest powodem do niepokoju choćby cały czas tak sobie pływała ;) powinieneś dokupić kilka kirysków ;) według mnie nie masz przepełnionego akwarium ale pamiętajmy że to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin!991 - Jak nie byłeś pewny co do tej temperatury to się myliłeś ponieważ - jeśli w akwarium, w którym pływają brzanki, temperatura spadnie poniżej 21, 22 *C to wtedy są o wiele bardziej podatne na pleśniawkę, zwłaszcza w wyniku podszarpanych płetw (walki o panienki i hierarchia) ;)

Wiem to z własnego oglądania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie karmić żywymi pokarmami.

Mrożonki 2, najwyżej 3 razy w tygodniu, po kostce.

Suchych właśnie też w miarę dużo, ponieważ brzanki sumatrzańskie są ogólnie wszystkożerne ale mają duże zapotrzebowanie na pokarmy roślinne, ich dieta powina wyglądać tak:

70% pokarmy roślinne, 20% pokarmy wieloskładnikowe a 10% pokarmy wysokobiałkowe.

Trzeba zapewnić im też troszkę glonów, ponieważ zawsze sobie podskubią i na dobre im to wyjdzie.

Trzeba również zainwestować w pokarmy ze spiruliną, która tania niestety nie jest, najlepiej Super Forte, Płatki spirulinowe oraz SpiruTabin (Tropical). Brzanką podajemy również różnego rodzaju granulaty, np. Vitality-Color granulat, wybarwiający pokarm z Tropicala. Seria Tetry (TetraPro, TetraPro Color, TetraPro Vegetable) również jest bardzo dobra, którą z czystym sercem polecam.

No i pozostają różnego rodzaju tabletki, soczewki i wafelki - np. Vitabin roślinny i zwykły z Tropicala, Algae Wafers z Hikari (moje brzanki zabijają się o nie, bardzo polecam.)

Trzeba dla uzromaicenia podawać im np. sparzone mlecze, pokrzywy, sałatkę, kaszkę kuskus itp.

Możesz podawać też wołowinę. W sprzedaży jest również produkt Tetry -Fresh Delica, np. ochotki - moje brzanki to uwielbiają, tylko nie wolno podawać ich za często bo są tłuste i można doprowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych.

Jeden dzień głodówki w tygodniu też trzeba wprowadzić.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak przygotować poszczególne przepisy napisz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego iż nie na razie nie jestem przy kasie to wybiorę dwie opcję z serii tetra :D Ochotkę daję im zawsze co drugi dzień ale tera będę podawał w we wtorki czwartki i soboty :D... a i sałatę podaję im. Dzięki za porady i możesz napisać te przepisy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przygotować kaszkę kus-kus trzeba naszykować małą miseczkę, do niej wsypać troszkę ziarenek, następnie zalać wrzątkiem. Gdy woda ostygnie wylewamy ją, a nasionka podajemy w małych porcjach co minutkę. Podajemy raz w tygodniu.

 

Mlecze, pokrzywy - zbieramy tylko i wyłącznie na wsi (w mieście mogą być skażone ołowiem) dokładnie myjemy (zdrowe, młode liście) parzymy wrzątkiem i umieszczamy w akwarium, najlepiej między czyścikiem magnetycznym, lub wsadzamy w podłoże. Wyjedzone wyjmujemy po ok. 3 dniach bo zaczną gnić.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...