Skocz do zawartości

Sklepy akwarystyczne w Holandii


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W związku z wieloma pytaniami na PW i GG co i jak wygląda w Holandii w sprawie sklepów akwarystycznych, postanowiłem wkleić tu kilka zdjęć.

To zdjęcia z kilku sklepów, w których mam przyjemność zaopatrywać się w to co potrzebuję do akwarium.

 

Haga:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Rotterdam:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www.worldwide-fish.nl/images/winkel5.jpg

 

http://www.worldwide-fish.nl/images/winkel6.jpg

 

Sklepik, do którego mam 200m od domu niestety nie posiada własnej strony internetowej. Postaram się w tygodniu zajść tam z aparatem i jak właściciel się zgodzi, to zrobię kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak byłem w Angli to tam był podobny sklep tylko 3 razy większy :D

 

Skąd wiesz czy większy ? ;) Dałem zdjęcia z dwóch sklepów, jak zresztą jest to zaznaczone w poście. I nie ma tam fotki całości żadnego z nich, tylko wybrane fragmenty ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w tygodniu zajść tam z aparatem i jak właściciel się zgodzi, to zrobię kilka zdjęć.

Sprechen du in Holands :?: Czy coś w tym stylu :D

Największe wrażenie robi sklep w Rotterdamie ;) Przepiękne akwaria i regały na jakich stoją. Widać ze woda czysta. A i czy ryby są tam jakieś specjalnie tanie z cenami porównywanymi do naszej waluty :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ceny ryb? Hmm... Powiedzmy tak: neon kosztuje w Pl 2 pln, tutaj też tyle. Tylko, że euro ;). Ryby są tutaj akurat drogie jeżeli nie bierze się od hodowcy. Roślinki są na zbliżonym poziomie cenowym. Natomiast osprzęt do akwarium jest w tych samych cenach. Jednak bardzo często można trafić na jakąś obniżkę lub gratisy. Wtedy zakup filtra, grzałki itp wychodzi taniej niż w Polsce.

W sklepach za ladą można najczęściej spotkać pasjonatów akwarystyki. Nie zawsze tak niestety jednak jest :( . Jednak w zdecydowanej większości nie ma problemu z dobraniem obsady, z jakimś pytaniem czy coś. Obsługa zna się na rzeczy.

Przy kupnie rybek pierwsze pytanie jakie pada to:

-ile litrów ma akwarium?

Drugie:

-jaka jest już w nim obsada?

I dopiero wtedy odbywa się dobór rybek itp. Zapomnijcie o jakimś przerybieniu akwarium lub straszliwie dobranej obsadzie. Sprzedawca Wam po prostu nie sprzeda ryb :P. Mówię to z własnego doświadczenia oraz ze sklepów w jakich byłem. Możliwe, że nie w każdym tak jest. Pewnie można spotkać jakiś zasyfiały itp, chociaż trochę w to wątpię.

 

Szczerze? Nie raz chodzę w Polsce po sklepach akwa, ale z takimi pytaniami nie miałem jeszcze styczności. Acha sorka, miałem kiedyś pytanie "jak duże jest akwa?" :D Po odpowiedzi, że 350l dowiedziałem się, że praktycznie wszystko co jest w sklepie mógłbym dać do taaaakkkk duużeeegoooo akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem nowym uzytkownikiem tego forum i mam pytanko od 1 roku mieszkam w Arnhem ciagle szukam informacji i adresow sklepow badz tez najlepiej gield akwarystycznych w calej Holandii moze ktos moglby mi sluzyc informacja na ten temat z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow. PS. w Polsce 3 baniaki 450l , 200l i 52l a w planach zalozenie w sierpniu 800l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Przy kupnie rybek pierwsze pytanie jakie pada to:

-ile litrów ma akwarium?

Drugie:

-jaka jest już w nim obsada?

I dopiero wtedy odbywa się dobór rybek itp. Zapomnijcie o jakimś przerybieniu akwarium lub straszliwie dobranej obsadzie. Sprzedawca Wam po prostu nie sprzeda ryb :P. Mówię to z własnego doświadczenia oraz ze sklepów w jakich byłem. Możliwe, że nie w każdym tak jest. Pewnie można spotkać jakiś zasyfiały itp, chociaż trochę w to wątpię.

 

 

To chyba stanowi jakiś wyjątek, bo często kupowałem albo byłem w sklepie przy zakupach innych osób w Danii oraz Niemczech i nigdzie sprzedawcy nie interesowali się zbiornikiem ani obsadą. Jedynie w Niemczech są przy każdym akwarium są karteczki z opisem ryb i ich wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goedemorgen allen,

 

Witajcie wszyscy z Holandii :-) ..z niektórymi już się znamy.

Sam byłem świadkiem jak kobieta kupując akwarium długości 40 cm zażyczyła sobie jednego tego(pokazując na akwarium,miała na myśli Altuma)..został sprzedany, mimo iż sklep jest naprawdę dobry i obsługa zna się na rzeczy(akwaryści).

Zdarzają się sklepy które lepiej omijać z daleka, również ze sporą ilością sprzętu i towaru jednak są to wg moich spostrzeżeń sklepy znajdujące się w centrach ogrodniczych lub oferujące również inne rośliny(czyt.nie specjalizujące się tylko i wyłącznie w akwarystyce).

 

Co do cen i sprzętu to zgodzę się Ahaedem ... najbardziej boleje nad Microrasbora Galaxy która kosztuje 4,59 euro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zauważyłeś prawidłowość, że np: Eheim 2213 kosztuje 50-55 euro. A tetra 600 70-75 euro?

Jak czasem mówię: mam eheima bo jest tani i dobry. To od razu jest śmiech.

Pomijam, że można czasem trafić na okazje. Gdy sprzęt do akwarium jest tańszy niz w pl.

 

Jedynie filtry Jebao kosztują dalej po 70 jurków. Ciekawe ile za HW by tutaj krzyknęli. Pewnie z 80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nl jest i tak jednak drożej niż w Niemczech,za eheima życzą sobie tylko 38 euro

Tetra też jest tańsza raczej spójrzcie jaka różnica w cenie.

Fajnie że mieszkam blisko granicy bo mam wybór i idę gdzie taniej.

Porównując ceny z Niemiec, Holandii (o Danii już nie wspomnę) oraz ze stacjonarnych w Polsce i tak jest sporo drożej niż na allegro.

 

Przynajmniej jeżeli chodzi o filtry zewnętrzne, pokarmy i chemię.

 

W Niemczech chyba najtańszy ze stacjonarnych jest Hornbach.

 

Jednak, co dziwne, zauważyłem spore różnice w cenach rybek i roślin w Futterhausie między Hamburgiem i Flensburgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tam ludzie zarabiają więcej, nawet po przeliczeniu na PLN, więc niema o czym mówić co do cen.

Co to dla takiego Holendra wydać 100 euro na filtr jak zarabia 1600 :]

Znacie może jakieś adresy dobrych sklepów w Holandii blisko granicy z Belgią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...