Skocz do zawartości

Skalary; Pomału bez paniki -> co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc dorobiłem się potomstwa, tzn. mam nadzieje, że się dorobię. W związku z tym proszę o rady.

Ikra złożona 02 Lipiec 2010r. o godzinie +/- 13.00/14.30 oboje rodziców bardzo zainteresowani kręcą się w koło i nie dopuszczają żadnej innej ryby.

 

75fed853b8bf1488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 skalary parka

3x zbrojnik niebieski

2x bocja wspaniała

hehe 3 neony innesa ( było 30 ale skalary się nimi zaopiekowały)

4x guramin 2 plamy

1x mieczyk

 

bo raczej z ikry nic nie będzie bo w nocy ci inne ryby ją zjedzą

A tak w ogóle to jaką masz obsadę ?

a jak zostawię zapalone światło na noc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice wachlują płetwami w kierunku ikry by ją dobrze napowietrznić. Jak będą bez dorosłych to może nic z niej nie być :(

 

A ja jeśli wsadzę do środka końcówkę z kostką lipową z napowietrzacza

 

Zrobiłem tak, nie miałem dużo czasu bo zaraz wychodzę do pracy mam nadzieje, że zda to egzamin a jeśli nie to będę kombinował następnym razem, a na pewno kupię kotnik, bo ten zrobiłem z siatki do odłowu ;)

malutki filtr kaskadowy zapewni ruch wody i wsadziłem kostkę z napowietrzacza... No i teraz czekamy na efekty następne zdjęcia za 3 dni :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na pierwszy raz nie jest źle ? wdziałem wcześniej ze skalary coś kombinują ale myślałem ze się powstrzymają do wypłaty, najważniejsze że jakoś dałem radę ale kotnik i tak kupię, na razie taka prowizorka musi wystarczyć. Nie daje tera zdjęć bo ikra wygląda tak samo nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę tego liścia na tą chwilę wyciągnąć z wody czy musi to być podwodna operacja ?

 

 

z pozostałych myślę że coś będzie już mam takie przeczucie :D

szkoda że nie mam mikroskopu w domu bo bym wyciągnął jedno jajeczko i sprawdził czy coś już się tam dzieje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia doba od złożenia ikry i ciąg dalszy relacji dzisiaj zwróciłem uwagę ze obydwa skalary samiec i samica wyławiają młode które odczepiły się od listka i spadają na dno siatki i przenoszą je na listek który był bardzo blisko tego na którym złożyły ikrę, i tam dalej się nią opiekują.

 

Dołączona grafika

 

To jest jakaś 1/3 wszystkiego, w pysku przenoszą tak po 3, 4 szt. wracają pod siatkę i czekają aż coś spadnie i na listek obok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie i skorzystam z tematu ;) czy młode skalary mogą być cały czas z rodzicami ? czy po jakimś czasie rodzice nie potraktują ich jako pokarm ?Na razie minęło 2 tyg odkąd młode pływają i wszystko jest ok ale nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...